Bir sanık daha ceza evinde!

Bir sanık daha ceza evinde!
İnternet andıcı davasında hakkında yakalama kararı bulunan GATA Komutanlığı'nda sivil memur Mehmet Bülent Sarıkahya dün tutuklanarak cezaevine gönderildi...

Sarıkahya'nın avukatı, bügüne dek darbe yapan cuntada sivil memurun görev aldığının görülmediğini belirterek tahliye talep etti.

Cumhuriyet- İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargıç karşısına çıkan Mehmet Bülent Sarıkahya, “Ben memurum. Verilen görevleri yaptım” dedi. İnternet sitelerinin teknik alt yapısından sorumlu olduğu öne sürülen Sarıkahya'nın avukatı Salim Özdemir, “Daha önce Türkiye'de darbeler oldu. Kesinlikle bir sivil memurun o cuntanın içerisinde yer aldığı görülmemiştir” dedi. Sarıkahya'nın bilgisayar uzmanı, sivil bir memur olduğunu vurgulayarak, “Askeriyede olduğu için verilen emri yerine getirimek zorundadır. Aksi halde emre itaatsizlik olur. Müvekkilimim hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs gibi bir suça yüksek rütbeli askerlerle birlikte girmesi hayali bir iddiadır. Anayasamızın ve İnsan Hakları Sözleşmesinin hükümleri dikkate alındığında, müvekkilimin tutuksuz yargılanması gerektiği kanaatindeyiz” diye konuştu. Mahkeme heyeti, Sarıkahya'nın isnat edilen suçları işlediğine dair delilleri değiştirme ve gizleme hususunda kuvvetli şüphenin bulunduğunu belirterek, tutuklama kararı verdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com