Bir Seçim İttifakı Daha!

Bir Seçim İttifakı Daha!
12 Haziran seçim öncesinde oluşan ittifaklara bir yenisi daha eklendi...

Daha önce Kürt sorununun çözümü ve PKK konusunda bir çok kez karşı karşıya gelen BDP - HAK-PAR ve KADEP uzlaştı

BDP 12 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlere bağımsız adaylarla girmeye hazırlanıyor.

Bugün, "35 milletvekili çıkarmayı düşünüyoruz. İstanbul'da 4 milletvekili çıkarmayı düşünüyoruz. KCK davası tutuklusu 3 ya da 5 kişiyi aday göstereceğiz" açıklamasında bulunan BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, kendisi dışında faaliyet gösteren Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Bayram Bozyel ve Katılımcı Demokrasi Partisi (KADEP) Genel Başkanı Şerafettin Elçi'yi de aday göstererek destekleme kararı aldı.

Daha önce Kürt sorununun çözümü ve PKK konusunda bir çok kez karşı karşıya gelen BDP, HAK-PAR ve KADEP 12 Haziran seçimlerinde işbirliği yapacak. Seçimlere bağımsız adaylarla girme kararı alan BDP'nin, Demokratik Toplum Kongresi'nin (DTK) Genel Başkanı Ahmet Türk, yardımcısı Aysel Tuğluk aracılığıyla 'Kürt siyasetinde seçim birliği'ni sağlamak için her iki partiye teklif götürdüğü ve büyük oranda anlaşma sağlandığı belirtti.

HAK-PAR Genel Başkanı Bayram Bozyel'in Diyarbakır'dan aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılırken, KADEP Genel Başkanı Şerafettin Elçi'nin de seçilmesine kesin gözüyle bakılan bir yerde aday gösterilmesi bekleniyor.

Haberleri doğrulayan HAK-PAR Genel Başkanı Bayram Bazyel, Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk ile yaptıkları görüşmelerin sürdüğünü ve parti olarak görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde, bağımsız adayların gösterildiği yerlerde aday göstermeyeceklerini; bağımsız aday desteklenmeyen yerlerde ise seçime girebileceklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com