Bir sonraki gelişiniz uçakla olsun!..

Bir sonraki gelişiniz uçakla olsun!..
Başbakan Erdoağan Referandum Mitingi için 28 Temmuz'da Kütahya'da olacak. Başbakan Erdoğan'ın Kütahya'ya geleceği tarih, uzun süredir ihalesi ertelenen Zafer Havalimanının ihale tarihiyle aynı güne denk geliyor. Kütahya halkı ise, "Başbakan'ın K

Başbakan Erdoağan Referandum Mitingi için 28 Temmuz'da Kütahya'da olacak. Başbakan Erdoğan'ın Kütahya'ya geleceği tarih, uzun süredir ihalesi ertelenen Zafer Havalimanının ihale tarihiyle aynı güne denk geliyor. Kütahya halkı ise, 'Başbakan'ın Kütahya'ya bir sonraki gelişi uçakla olsun. Havalimanımız çabuk bitirilsin. Zaten bir kere daha ihalesi ertelenir veya sorun çıkarsa, Referanduma da AKP'ye de kökten 'Hayır' diyeceğiz' şeklinde havalimanı konusundaki tepkilerini dile getiriyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Eylül'de yapılacak anayasa değişikliği referandumu ile ilgili 28 Temmuz 2010 Çarşamba günü Kütahya'ya gelecek.
Başbakan Erdoğan'ın Kütahya'ya geleceği tarih, uzun süredir ihalesi ertelenen Zafer Havalimanının ihale tarihiyle aynı güne denk geldi.
Kütahya halkı ise, 'Başbakan'ın Kütahya'ya bir sonraki gelişi uçakla olsun. Havalimanımız çabuk bitirilsin. Zaten bir kere daha ihalesi ertelenir veya sorun çıkarsa, Referanduma da AKP'ye de kökten 'Hayır' diyeceğiz' şeklinde havalimanı konusundaki tepkilerini dile getiriyor.
01 Nisan 2010'da ihaleye çıkarılan ancak ihaleye (şartnamenin iyi hazırlanmadığı gerekçesiyle) teklif verilmediği için 28 Haziran 2010 tarihine ertelenen Zafer Havalimanı ihalesi bu sefer 28 Haziran'daki ihale gerçekleşmeden 28 Temmuz 2010 tarihine ertelenmişti.

ZAFER HAVALİMANININ ALT YAPISINI
NİÇİN DEVLET YAPMIYOR?
Akis Gazetesi'ne havalimanı ihalesinin yine ertelenmesiyle ilgili özel açıklamalarda bulunan Kütahya Milletvekili Alim Işık ise, havalimanı ihaleleriye ile ilgili TBMM'ne verdiği soru önergelerinde AKP'nin diğer illerde Zafer Havalimanına benzer havalimanı ihalelerinin farklı pozizyonlarda yaptığını vurgulamıştı. Bu tür havalimanı ihalelerinin alt yapı hizmetlerinin devlet tarafından üst yapı hizmetlerinin ise ihaleyi kazanan firma tarafından yapıldığını ifade eden Işık, Zafer Havalimanı için ise hem alt yapının hem de üst yapının ihaleyi kazanan firmaya yüklenilmek istendiğini belirtmişti. Hem alt yapı hizmetlerinin hem de üst yapı hizmetlerinin ihaleyi alacak firma tarafından yapılmasının çok zor olduğunu vurgulayan Işık, bu tür ihalelerinin her zaman negatif sonuçlarla bittiğini ifade ederek, 28 Haziran'da ihaleye çıkarılması planlan Zafer Havaalanı'nın bu seferki ihalenin ise 28 Temmuz olduğunu hatırlatarak, 28 Temmuz'da da ihalenin gerçekleşmeyeceğini savunmuştu.
Türkiye'nin birçok ilinde Kütahya Zafer havalimanına benzer ihalelerin 2009 yılında yapıldığı ve bu projelerden birçoğunun %13'ünün bittiği belirtilirken, bu projelerinin bitmesinin sebebinin havalimanı alt yapı çalışmalarının devlet tarafından yapılması olduğuna dikkat çekiliyor.

MİTİNG SONRASI SONRASI AÇILIŞ
Mitinglerine 24 Temmuz günü Bingöl'le başlayan Erdoğan'ın, Anayasa değişikliğine 'evet' kampanyasında Kütahya, çalışma takviminin ilk günlerinde yer alıyor.
Anayasa değişikliğine 'evet' kampanyası kapsamında il il dolaşacak olan Başbakan Erdoğan 12 Eylül gününe kadar toplam 36 miting düzenleyecek.
Başbakan Erdoğan, miting için geleceği Kütahya'da bazı açılış ve temazlarda da bulunacak.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 28 Temmuz 2010 Çarşamba günü Kütahya'ya gelerek saat 19.00'da VİG Metal Sanayi ve 1. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 43 fabrikanın açılışını gerçekleştirerek bazı temaslarda bulunacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com