'Bir sürü gay arkadaşım var'

'Bir sürü gay arkadaşım var'
Kariyerindeki ilk kırmızı kartını G.Saray maçında gören Raul Meireles, karşılaşmanın hakemi Halis Özkahya’ya tükürmesi ya da ‘gay’ demesinin kesinlikle sözkonusu olmadığını söyledi.

Derbide yaşananlar ve hakem ile arasında geçenleri dün FBTV’de canlı yayına çıkarak anlatan Portekizli futbolcu Raul Meireles şunları söyledi:

“Benim için gerçekten ciddiyetsiz bir rapor. Hakemin yüzüne tükürmedim. Bu durum benim kişilik haklarıma saldırıdır. Ben ne yaptığını bilen biriyim. Tükürme olayı benim için asla kabul edilemez. Bu futbolla ilgili değil, benim kişiliğimle ilgili bir durum. Rapora katılmıyorum. Cezalandırılmam isteniyorsa yaptığım şeylerden ceza almalıyım. Yapmadığım şeyler yüzünden ceza almak istemiyorum.

Hakeme doğru yönelirken belki vurgulu belki de sert şekilde ‘Ben kariyerimde ilk kez kırmızı kart görüyorum, bana ilk defa sen kırmızı kart gösteriyorsun’ dedim. Yanımda Yobo ve Sow da vardı. Özellikle Yobo ne dediğimi veya ne demediğimi duyuyordu.”

“Benim bir sürü gay arkadaşım var. Hepsine saygı duyuyorum. Benim hakeme gösterdiğim hareket, onun orada atmosferden etkilenip korktuğu, ürktüğü için verdiği bir karar olduğunu belirtmek içindi. Ben insanların cinsel tercihleriyle ilgili asla ithamda bulunmam. Bu kişlerin kendini bağlar. Ben herkese saygılıyım. O hareket asla ve asla gay işareti değil. O amaçla yapmadım. Ben o işaretin gay işareti olduğunu bilmiyordum. Gay işaretinin ne anlama geldiğini bile bilmiyorum.

Yaptığım hareket hakemin baskıdan, ortamdan etkilenerek doğru kararlar vermediğine yönelik bir hareketti. Hakemin ürkek olduğunu, korktuğunu belirtmek içindi. Portekiz’de zaten var ama bu hareketin Türkiye’de de varolduğunu bana söylediler.

Hakemin beyanları benim kişilik haklarıma ve imajıma saldırı niteliğinde ve ben bundan aklanmak istiyorum. Hakem hakkında yasal yollara başvurmak istiyorum. Tepkim sertti ama benim verdiğim tepkiyle raporda belirtilen arasında hiçbir benzerlik yok. Bunları kabul etmiyorum. Bunun için savaşacağım çünkü hakem beni suçluyor. Bu benle hakem arasında olan bir durum ve ben savaşımı sonuna kadar sürdüreceğim.”
(TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com