Bir teşekkür bile etmediler

Bir teşekkür bile etmediler
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili konuştu.

Adı CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçen Mustafa Sarıgül 'İktidar olmanın yolu İstanbul'dan geçiyor. İstanbul'da iktidar olan Türkiye'de de iktidar olur. Bu değerlendirme CHP'ye aittir. İktidar odaklı düşünmek lazım. Ben iktidar odaklı düşünen bir insanım. Başarısız olduğum yerde bir dakika bile durmam' dedi.

İşte o açıklamalar...

KAZANACAK ADAY OLMAK ÖNEMLİ

Benim aday olmam önemli değil. Kazanacak aday olmak önemli. Kazanmak lazım. Ben şu anda CHP üyesi değilim. Bu açıdan CHP'nin içindeki olaylarla ilgili yorum yapmam çok doğru olmaz. Ama ben sosyal demokratım. Sosyal demokrasinin evrensel ilkelerine inanıyorum. İktidar olmanın yolu İstanbul'dan geçiyor. İstanbul'da iktidar olan Türkiye'de de iktidar olur. Bu değerlendirme CHP'ye aittir. İktidar odaklı düşünmek lazım. Ben iktidar odaklı düşünen bir insanım. Başarısız olduğum yerde bir dakika bile durmam. Ben yıllardır Şişli'de belediye başkanıyım ama hiçbir zaman koltuğumun mücadelesini vermedim. Demokrasi mücadelesi verdim.

SİYASET TEK KİŞİLİK OYUN DEĞİL

Siyaset tek kişilik bir oyun değil. Biz meydanlara çıktığımızda peşimizde binlerce insan vardı. Onlar olmadan karar vermem. Şunun da altını çizmek istiyorum. Önemli olan aday olmak değil, kazanmak. Kim kazanacaksa ona destek vermek lazım. Ben Deniz Baykal döneminde bunun mücadelesini verdim. Deniz Baykal gitsin demokrasi gelsin dedim. Sekiz seçime girdi hepsinde başarısız oldu. Baykal gitsin kazanacak biri gelsin dedim ve 120 ay bunun mücadelesini verdim. Ama o dönemde bir değişim oldu. Baykal gitti, Kılıçdaroğlu geldi. Kılıçdaroğlu rüzgarının önünü açalım dedim. Bugün olsa yine aynı şeyi yapardım. Kim kazanacaksa ona destek vermek lazım. Dar düşünmemek lazım. Siyaset eleştiriye açık olmalı.

KILIÇDAROĞLU'NA VERDİĞİM DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR BİLE ETMEDİLER

Bana bir teşekkür dahi edilmedi. Zaten ben bunu teşekkür için de yapmadım. Düşüncelerimin bir gereği olarak yaptım. Ben gücümü koltuğumdan almam, kendimden ve çalışma arkadaşlarımdan alırım. Bir teşekkür bile etmediler ama canları sağ olsun.

BU SİSTEMİ KORUYAMAZSINIZ

Kararlı, verimli ve uyumlu bir çalışma içinde olacağız ama başımızı da dik tutacağız. Sosyal demokrasinin artık "ben" mücadelesinden çıkıp "biz" mücadelesine geçmesi lazım. Bütün bunlardan önce siyasi parti başkanlarının bir araya gelip seçim sistemini değiştirmesi lazım. Bu sistemi koruyamazsın. Barajın mutlaka inmesi lazım. Düşüncenin önüne baraj konulur mu? Bütün inançların parlamentoda temsil edilmesi gerekiyor. Bunu sağ partilerden bekleyemezsiniz. Bunu sosyal demokrat partilerin yapması lazım. Bizim öncelikli çalışmamız bu olmalı. Bunu başarabilirsek Türkiye'ye demokrasiyi getirebiliriz.

UZLAŞMA SAĞLANIRSA BAŞARI GELİR

Belediye başkan adayları çok önemli. Adayların halk tarafından belirlenmesi, kazanma şansı olan adaylar üzerinde uzlaşmaya varılması gerekiyor. Büyük bir demokratik uzlaşma sağlanırsa başarı gelebilir. Genelde sizin düşüncenizde olmayan ama yerelde destek alabilecek adaylar üzerinde durulmalı.

(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com