Bir yanda miting bir yanda biber gazı

Bir yanda miting bir yanda biber gazı
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Adana'da partililere seslendi. Erdoğan'ın Adana'ya gelişini protesto eden gruba ise polis TOMA'larla müdahale etti.

ADANA’da düzenlenen mitingde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından 2 saat önce protesto yürüyüşü yapmak isteyen göstericileri polis panzerle su sıkarak dağıttı.

 

adana-650.jpg

Baraj Yolu Duygu Cafe önünde toplanan yaklaşık 200 kişilik grup, Başbakan Erdoğan ve AKP’yi protesto etti. Hükümet aleyhinde slogan atan grup, AKP İl Başkanlığı’na yürümek istedi.

 

adana-650-2.jpg

Ancak, grup alınan önlemler ve uyarılara karşın yürüyüşe geçti. Yolu araç trafiğine kapatan polis, gruba TOMA’larla su sıkarak müdahale etti. Ara sokaklara kaçan göstericiler, polise taş yağdırdı. Polisten kaçan eylemcilere tepki gösteren bir kadın da apartmandan üzerlerine kova ile su döktü. Bir süre devam eden gerginlik, ara sokaklarda da alınan önlemlerle son buldu.

 

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;
Pazartesi röportajları yayınlanacakmış. Bu röportajlarından sonra her şey iyot gibi ortaya çıkacak. Bunların arkalarına takılan hocalar var. Bunlar akıllarını peynirle yemiş. Bunlar milletimizin içine fitneyi soktular. Aileleri dağıttılar. Ablalar 15 gün gece-gündüz çalışmaya var mıyız?


ÇILGINA DÖNDÜM
Geçen ay MİT’in TIR’ları Adana’da durduruldu. Adeta suçluymuş gibi, düşmanmış gibi TIR’ları durdurdular. MİT mensubu yüzbaşı ve üsteğmenimizi darp ettiler. Suriye’de Türkmenlere yardım götüren TIR’larımıza düşmanca muamele ettiler. Bunları izleyince bir Başbakan olarak çılgına döndüm. Orada kim olursa olsun durduran kim olursa olsun bunlar haindir. Sana ‘MİT’in elemanıyım’ diyecek, sen onları kelepçeleyip, tekmeleyip üzerine basacaksın. Bir de pişmiş kelle gibi sırıtıyor. Ahlaksızlar


ORAYA GELEN SAVCI PARALEL YAPI
Oraya gelen savcı paralel yapı. Biz bunlara müdahale edince CHP, MHP rahatsız olmuş. Hepsi de yanına toplandı. MİT kimin? Hangi milliyetçiydin. Türkmenlere yardım gitsin diye bize haber gönderen siz değil miydiniz MHP? Bu MHP’nin milliyetçiliği falan yok.
Yanlışa oy verilmez. Bunların ülkemize kazandıracağı hiçbir şey yok.


FETRET DÖNEMİ VAR
Bir fetret dönemi var. Bu dönemi aşmamız lazım. Biz kimlik siyaseti yapan bir parti değiliz. Biz beni yaradan Allah sizleri de yarattığı için sizi seviyoruz. 77 milyonun partisiyiz. Bölgesel, etnik, dinsel milliyetçilik yok, eser milliyetçiliği var. Tek millet, tek bayrak, tek devlet…


PARALEL YAPININ İNLERİNE GİDİYORUZ
Paralel yapıya, paralel devlete müsamaha yok. Bunlar çökecek. Bunların inlerine giriyoruz.


17 ARALIK İYİ Kİ OLDU
17 Aralık, 25 Aralık iyi ki oldu. Bunların yüzleri ortaya çıktı. Bütün ekiplerimizle bunları izliyoruz, kovalıyoruz, gereğini de vakti geldiğinde yapacağız.


VANDALLARA ÜLKEYİ TESLİM ETMEYECEĞİZ
Vandallara, kasetlere, sokak eylemlerine bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com