''Bir yastıkta kırk yıl'' için öneriler

''Bir yastıkta kırk yıl'' için öneriler
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca hazırlatılan ''Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri'' kitabında evliliği kuvvetlendirecek ipuclarına yer veriliyor.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca, güçlü ailelerin kurulması ve sağlam evliliklerin yapılması amacıyla düzenlenen ''Evlilik Öncesi Eğitim'' programı Ankara'nın Keçiören, Mamak ve Altındağ ilçelerinde pilot olarak uygulanıyor. Eğitimde çiftlere sağlık, hukuk, aile içi iletişim konularında bilgi veriliyor. 
 
Eğitim kapsamında hazırlanan ''Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri'' kitabında, evliliğini güçlendirmek için tavsiyeler yer alıyor. Mutlu ve uzun ömürlü bir evlilik için yapılması gereken 10 ipucu şöyle:
 
''Her koşulda birbirinize saygı göstermeye gayret edin, çatışma çözümleme becerinizi geliştirin, kendinizi tanımaya ve kişiliğinizi geliştirmeye gayret edin, birlikte baş başa zaman geçirmek için fırsatlar oluşturun, eşinizle yapmaktan zevk alabileceğiniz ortak ilgili alanları keşfedin, birbirinizi affetmeyi öğrenin, iletişim becerilerinizi arttırın, eşinizi can kulağıyla dinlemeyi öğrenin, eşinizle aranızda yakınlık geliştirin, eşinizin iyi yanlarını ve olumlu özelliklerini görmeye gayret edin.''
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com