Bir Yılda 122 Yangına Müdahale Edildi

Bir Yılda 122 Yangına Müdahale Edildi
Kars İtfaiye Müdürü Cemil Acay, 2010 yılında 122 yangına müdahale ettiklerini söyledi.

Acay, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2010 yılında meydana gelen yangınlarda 488 bin 850 liralık maddi zarar oluştuğunu belirterek, hasat dönemi sonrası ot yığın işlerinin başladığı bu günlerde vatandaşları ot yangınlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Vatandaşların tarlalarda sıcağın altında emek sarfederek ot biçtiğini anımsatan Acay, "Bu otların yanması hem emeklerini boşa çıkarıyor, hem de maddi manevi anlamda ciddi zararlar veriyor. O nedenle vatandaşları uyarıyoruz. Özellikle çocukların bulunduğu evlerde kibrit gibi yanıcı maddeleri çocuklardan uzak tutalım" dedi.

Elektrik tellerine yakın yerlere ot yığılmaması gerektiğini vurgulayan Acay, ot yığınları yakınında sigara içilmemesi gerektiğini belirtti.

Bir kıvılcımın bütün emekleri boşa çıkardığının altını çizen Acay, "Evlerde yakılan soba külleri ot yığınları yakınında dışarıya bırakılmamalıdır. Bu tür yanıcı ve tutuşturucu maddeleri ot yığınlarından uzak tutmak gereklidir. Bu gibi kurallara dikkat edilirse yangınlar asgariye inecektir" diye konuştu.

Acay, 2010 yılı il genelinde 33 bina, 9 araç, 5 yakacak deposu, 1 orman, 49 ot-saman-ekin ve 25 de muhtelif çeşitli yangın olmak üzere toplam 122 yangına müdahale edildiğini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com