Bir Yolsuzluk Haberi de Amerika'dan

Bir Yolsuzluk Haberi de Amerika'dan
Bir yolsuzluk haberi de ABD'den geldi.Yüzlerce Amerikan Askerinin 'on milyonlarca doları' zimmetlerine geçirmekle suçlanıyor.Yolsuzluk yapılan bir hesap teftişi sonrası ortaya çıktı.

ABD'de ortaya çıkan bu skandalda, yüzlerce askerin,Ulusal Muhafız Birliği fonlarını kullanarak ‘on milyonlarca doları zimmetlerine geçirdikleri’ iddiasıyla soruşturuluyor.

Bu yolsuzluk haberin detayına indiğimizde; ABD ’li yetkililer ‘ABD ordusunun tarihinin en büyük yolsuzluk skandallarından biriyle karşı karşıya olduğu’ yorumunu yaparken, olayın ordu içerisindeki bir hesap teftişi sırasında fark edildi.

ABD basınındaki haberlere göre, ‘arkadaşlarının orduya katılmasını sağlayan askerlere verilen ikramiyelerin ödendiği’ Ulusal Muhafız Birliği fonundan milyonlarca doları zimmetine geçirdi. Teftiş sonucunda en az 1.200 askere, ‘başkalarının orduya katılmasını sağlamadıkları halde sahte ödemeler yapıldığı’ ortaya çıktı. Ayrıca müfettişler, 2 bin kadar askere de ‘tartışmalı ödemeler yapıldığı’ sonucuna vardı. 800’e yakın askerin yolsuzluk yaptıkları iddiasıyla resmen soruşturma altına alındı.

Senatör Claire McCaskill, “Şüpheli ödemelerin toplamı on milyonlarca doları buluyor. Bir askerin tek başına 275 bin dolar zimmetine geçirildiğinden şüpheleniliyor” dedi. CBS’e konuşan McCaskill, “Bu gerçekten can sıkıcı. ABD ordusu tarihinin en geniş kapsamlı suç soruşturmasıyla karşı karşıya olduğumuz kesin” vurgusunu yaptı.(MCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com