Birand “Gizli Din” mensubu Ateş “İslamcı”

Birand “Gizli Din” mensubu Ateş “İslamcı”
Star gazetesi yazarı Fehmi Koru Birand ve Ateş’in ardından bakın nasıl yorumlarda bulundu.

Star gazetesinin güçlü kalemlerinden Fehmi Koru, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz iki değerli isimin ardından çeşitli yorumlarda bulundu. İşte Koru’nun yazısından dikkat çekici başlıklar:

Şaşıranlar arasında sizler yoksunuz biliyorum; ama Mehmet Ali Birand ile Toktamış Ateş’in ölümünden duyulan keder ve cenazelerine gösterilen ilginin onları yakından tanıyan pek çok kişiyi bile şaşırttığının farkındayım. Özellikle cenaze törenlerine kalabalık katılım şaşırttı onları...

Turgut Özal ile Necmettin Erbakan’ın cenazelerinin ardından yüzbinlerin yürümesinden de şaşırmıştı aynı kişiler...
“Bu kadar sevildiklerini bilmiyorduk” diyen nicesini sizler de duymuşsunuzdur; aynı cümle Birand ve Ateş’in ardından da tekrarlandı.

“Ne alâkası var?” demezseniz, onların bu durumunu, gelini Lady Diana’nın ölümüne ülkesi insanlarını aşan büyük global ilgi karşısında İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth ’in duyduğu şaşkınlığa benzeteceğim. Tatillerini ancak kazadan üç gün sonra bozabilmişti Kraliyet Ailesi...

‘Modern zamanlar’ özelliklerini en çok ölümlere verilen tepkilerde belli ediyor. Bu zamanların en belirleyici mecrası televizyon; insanlar günlerinin önemli bir bölümünü onun karşısında geçiriyor ve popülerlik de artık ekranlardan kazanılıyor. Aracıya gerek kalmıyor kanaat oluşturması için; sıradan insan kanaatini kendi oluşturuyor ve popüler şahsiyetler hakkında verdiği hükmü başkaları ne derse desin kolayca değiştirmiyor.

‘Kanaat önderi’ sayılanlar ile herkesin kahramanlarını kendilerinin yaratabileceği hissini yayma çabasındaki medya için kötü bir haber bu. Özal’a cumhurbaşkanlığı koltuğunu Hint fakirinin çivili tahtasına döndüren,

Erbakan’ı gözden düşürmek için hiçbir fırsatı kaçırmayan medyaya rağmen yürümüştü cenazeleri arkasında yüzbinler...
Henüz toprakları taze Birand ve Ateş’in cenaze törenlerine, her iki değeri yakından tanıyanlardan çok daha fazla, yollarının hiç kesişmediğini sandığım sıradan insanlar koşup geldiler.

‘Cami cemaati’ diyebileceğimiz insanlar...

Neden acaba? Gizli din mi taşıyordu Mehmet Ali Birand, ‘Atatürkçü’ ve ‘lâik’ olduğunu iddia etmesine rağmen yoksa aslında İslâmcı mıydı Toktamış Ateş?  (SAE)

FEHMİ KORU’NUN YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com