Birand hayata gözlerini yumdu

Birand hayata gözlerini yumdu
Mehmet Ali Birand'ın sağlık durumu hakkında oğlu açıklama yaptı.

Duayen Gazeteci Mehmet Ali Birand'ın vefatının ardından oğlu Umur Birand gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Duayen Gazeteci Mehmet Ali Birand'ın vefatının ardından oğlu Umur Birand gazetecilere açıklamalarda bulundu. Umur Birand, "Sizi mahcup ettik ki Mehmet Ali Bey'i yeniden karşınıza getiremedik. Çok çok teşekkürler, hepimizin başı sağolsun" dedi.

Umur Birand babasının ölüm haberini şu cümlelerde duyurdu:

"Dün çok normal ve standart bir ameliyatı.. değişikliği sonrasında babamın kalbi durdu. Yaptıkları bütün çabalara rağmen kalbi yeniden çalıştıramadılar. Onun akabinde bir alete bağladılar. Yaşam destek ünitesine bağladılar. Maalesef bu akşam 6.29'da babamı kaybettik. Acı çekmediğini düşünüyoruz. Çünkü ameliyat çok basit bir ameliyat olacaktı. Hatta salı gecesi yayına çıkmak için Sülayman Ağabey'i yönlendiriyordu.

Bizimle konuşuyordu. Hiç beklenmedik bir şey de kaybettik. Babam 71 yaşındaydı. Eminin hepinizle bir ara çalıştı ya da çalışmadı. Vücudundaki son elektriğine kadar ben ve annem yanındaydık. Bütün arayan, telefon eden, gelen, bekleyen arkadaşları, meslektaşları, devlet büyükleri, tanıdık tanımadık herkese çok teşekkür ediyoruz. Sizi mahcup ettik ki Mehmet Ali Bey'i yeniden karşınıza getiremedik. Çok çok teşekkürler, hepimizin başı sağolsun."


SÜLEYMAN SARILAR : BEN DE BABAMI KAYBETTİM

Kanal D Haber Direktörü Süleyman Sarılar Mehmet Ali Birand'ın vefatının ardından kısa bir açıklama yaptı. Sarılar, "Hepimizin başı sağolsun. Türkiye çok önemli duayen bir gazetecisini kaybetti. Aynı zamanda o Türkiye'nin en büyük aydınlarından biriydi. Maalesef tüm çabalarımıza rağmen aramıza gelmedi. Türkiye gerçekten çok büyük bir gazetecisini, hepimiz çok büyük bir duayenimiz kaybettik. Ben de babamı kaybettim. Başımız sağ olsun" dedi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nden açıklama:

Hastamız Mehmet Ali Birand, safra yollarına yönelik geçirdiği girişimi izleyen dönemde gelişen kardiyak yetmezlik sonrasında yapılan tüm müdahalelere cevap vermemiş ve saat 18:29'da kaybedilmiştir.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com