Birand İnce Hastalığa mı Tutuldu?

Birand İnce Hastalığa mı Tutuldu?
Kanal D Anchormani Mehmet Ali Birand, pankreas kanserine mi yakalandı? İşte ayrıntılar…

elmahaber

Geçtiğimiz günlerde gazeteci Mehmet Ali Birand, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinin hocaları tarafından İstanbul Cerrahi hastanesinde ameliyat oldu. Birand'ın pankreasın içinden geçen hepatit kanalına stent takıldı.

Peki M. Ali Birand'ın rahatsızlığı ne? Birand, yoksa gazeteci Ufuk Güldemir gibi pankreas kanserine mi yakalandı?

elmahaber, Birand'a ulaşarak rahatsızlığını sordu. Birand, fısıltı gazetesinde dolaşan dedikoduların doğru olmadığını, abartılacak ciddi bir rahatsızlığı olmadığını söyledi. Birand, “safra kesesinde bir daralma olması nedeniyle küçük bir cerrahi operasyon geçirdim. Kanalları genişletmek için stent takıldı. Terapi devam ediyor” dedi.

Yoğun gündeme rağmen, Kanal D ile hastane arasında mekik dokuyarak hem işini hem de tedavisini sürdürdüğünü söyleyen Birand, "eğer gerçekten çok ağır bir hastalığım olsaydı ekranlarda olmazdım, ekranlarda olduğuma göre her şey yolunda demektir" şeklinde konuştu.

GÜLDEMİR BU HASTALIKTAN ÖLMÜŞTÜ

Çok az belirti veren pankreas kanseri, “en çabuk öldüren kanser” türü olarak biliniyor. Alkol hastalığın en önemli nedeni. Ameliyat yapılsa bile hastanın 5 yıl yaşama şansının ortalama yüzde 20 civarında olduğu belirtiliyor. Habertürk'ün kurucusu gazeteci Ufuk Güldemir, bu rahatsızlık nedeniyle 2007 yılında hayatını kaybetmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com