Birand'ın cenazesinde büyük skandal!

Birand'ın cenazesinde büyük skandal!
'Kırmızı bülten'li Karacanlar, Birand'ın cenazesine AKP koruması altında mı geldi?

Milliyet ve Vatan Gazetesi'nin satın alınması süreci sonrası haklarında arama kararı çıkarılan Ali ve Ömer Karacan'ın, kayınbiraderleri Mehmet Ali Birand'ın cenazesine katıldıkları ortaya çıktı. Törene yurt dışından gelen Ali ve Ömer Karacan'ın ailesinin defin öncesi Bülent Arınç'la görüştükleri ve "gözaltına alınmama güvencesi" sonrası Türkiye'ye girdikleri iddia edildi.

Milliyet ve Vatan Gazetesi'ni Demirören Ailesi ile birlikte almaya çalışan Ali ve Ömer Karacan kardeşler hakkında, 2012 yılının Mayıs ayında İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nün düzenlediği bir operasyon sonrası yakalama kararı çıkarıldı.

Vergi borçları nedeniyle yurtdışına para kaçırmaya çalıştıkları iddiasıyla Karacanlar Grubu’na ‘acil’ koduyla operasyon düzenleyen polis, Karacanlar’ın Demirören Grubu’ndan aldığı 6.5 milyon dolara da el koymuştu. Operasyondan kısa bir süre önce yurt dışına çıktıkları anlaşılan Ömer ve Ali Karacan hakkında "çete kurmak" suçlamasıyla dava açılmış, İnterpol'e başvuru yapılarak kırmızı bülten çıkarılmıştı.

BİRAND İÇİN TAZİYE KABUL ETTİLER

Kanal D Haber Anchormani Mehmet Ali Birand'ın kayınbiraderi olan Ali ve Ömer Karacan kardeşler, haklarında "yakalama kararı" olmasına rağmen, cumartesi günü İstanbul'a giriş yaptı.

Gerçek Gündem'in Ömer Karacan kardeşler, hiçbir engele takılmadan önce Birand'ın Beykoz'daki evine taziyeyle gitti. Ardından ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve bazı bakanların da katıldığı Nişantaşı'ndaki cenaze töreninde hazır bulundu. Karacan kardeşlerin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün hemen arkasından camiye girdikleri görüldü.

Onlarca polisin önünde taziyeleri kabul eden Ali ve Ömer Karacan kardeşler, daha sonra Beykoz'daki aile mezarlığına doğru yol aldı.

MEZARLIĞA DA GİTTİLER

Gerçek Gündem'in edindiği bilgiye göre, Ali ve Ömer Karacan kardeşler, kayınbiraderleri Mehmet Ali Birand'ı son yolculuğuna uğurladı. Karacanlar burada da taziyeleri kabul etti.

Haklarında yakalama kararı olan Karacan kardeşler, daha sonra ise gözlerden kayboldu. Ali Karacan'ın mezarlıkta çekilen bu fotoğrafı ise tartışmayı büyütücek cinsten...

NASIL GELDİLER?

Gerçek Gündem.com'un Ali ve Ömer Karacan'ın arandıkları halde İstanbul'a ellerini kollaya sallayarak girdiklerini ortaya çıkarması çeşitli soruları da beraberinde getirdi.

ARINÇ'LA MI GÖRÜŞTÜLER?

Kulislerde dile getirilen iddialara göre, arandıkları halde cenaze törenine katılabilen Karacan kardeşler için Mehmet Ali Birand'ın ailesi devreye girdi ve hükümetten yardım istedi.

Biz de bu iddiaları www.gercekgundem.com olarak Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yöneltiyor ve cevap bekliyoruz:

- Birand Ailesi, yakınları olan Ali ve Ömer Karacan'ın Türkiye'ye gelebilmeleri ve cenazeye katılabilmeleri için sizden yardım istedi mi?

- Birand Ailesi, "Biliyorsunuz her ikisi de aranıyor, yardımınızı rica ediyoruz?" dedi mi?

- Birand Ailesi sizi aradıktan sonra, "Durumu Başbakan'la görüşeyim, size bilgi vereceğim'' dediniz mi?

- Bu görüşmeden yaklaşık yarım saat sonra, "Ali ve Ömer Türkiye'ye gelebilir, gerekli görüşmeyi yaptım" cevabını verdiniz mi?

- Bu iddiaların tümünü yalanlıyor iseniz, haklarında kırmızı bülten bulunan Karacanların cenazeye katıldığını gösteren fotoğrafları yayınlamamızın ardından ne tür yasal bir işlem başlatmayı düşünüyorsunuz? (BCK)
Kaynak: gerçekgündem.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com