Birbirlerini ezdiler...

Birbirlerini ezdiler...
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ, ACUN ILICALI'NIN PROGRAMINA KATILMAK İÇİN ORTALIĞI SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİ

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ, ACUN ILICALI'NIN PROGRAMINA KAAfyon Kocatepe Üniversitesi öğrencileri, Acun Ilıcalı'nın programına katılmak için ortalığı savaş alanına çevirdi. Aralarında kız öğrencilerin de olduğu çok sayıda öğrenci atılan şişe ve çeşitli maddelerden yaralandı.
Bir televizyon kanalında Acun Ilıcalı'nın hazırlayıp sunduğu 'Yetenek Sizsiniz Türkiye' isimli programının Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde (AKÜ) çekimlerinin olacağını günler öncesinden öğrenen üniversite öğrencileri, davetiyeleri alabilmek için günün erken saatlerinde sıraya geçmeye başladı. Çevik Kuvvet ekipleri ve üniversitedeki özel güvenlik görevlilerinin de tedbir için bulunduğu davetiye dağıtımında öğrencilerin 'sıra bekleme' sabrı taşınca ortalık bir anda savaş alanına döndü.
Saat 14.00 itibari ile Atatürk Kongre Merkezi'nin önünde dağıtımına başlanan davetiyelerden almak isteyen binlerce öğrenci izdihama yol açtı. Davetiye dağıtımının adaletsiz olduğunu düşünen üniversite öğrencileri, tepkilerini sert bir şekilde gösterdi.Ellerindeki su şişelerini ve yanlarında taşıdıkları çakmakları ön tarafta bulunan polis ve program yetkililerine fırlatan üniversite öğrencilerini kontrol altına almak güçleşti. Binlerce öğrenci, polisin kurduğu barikatları yıkarak, kongre merkezinin önünde
bulunan polis ve program yetkililerinin üzerine yürüdü. Aralarında kız öğrencilerin de bulunduğu kalabalıkta bazı öğrenciler ezilme tehlikesi geçirdi.
4 bin davetiyenin dağıtımı yaşanan olay nedeniyle durdurulurken, program yetkilileri davetiyeleri Barış Manço Konser Alanı'nda dağıtmayı düşündü ancak burada da izdiham yaşanınca dağıtıma polis ekipleri el koydu.
TILMAK İÇİN ORTALIĞI SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com