Birbirlerinin Yüzüne Bile Bakmadılar!

Birbirlerinin Yüzüne Bile Bakmadılar!
Kemal Kılıçdaroğlu ve Başbakan Erdoğan 29 Ekim töreninde objektiflere böyle yakalandı..

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolasıyla TBMM‘de kutlamaları kabul etti. Kutlamalara Bakanlar Kurulu üyeleri, yüksek yargı organlarının temsilcileri, siyasi parti liderleri, askeri ve mülki erkan ile Ankara’da görevli diplomatik misyon şefleri katıldı.

TBMM’deki bayram töreni 9.30’da başladı. Törene Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anamuhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner ve Kuvvet Komutanları tam kadro katılırken, MHP Lideri Devlet Bahçeli, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker kabine üyeleri ve çok sayıda milletvekili ve yabancı misyon şefleri katıldı.

GÜL BEKLENİRKEN LİDERLER TÖRENDE YERİNİ ALDI
Cumhurbaşkanı Gül’ün gelmesi beklenirken, liderler de tören saatinden önce yerlerini aldılar. Törene katılmak üzere Meclise ilk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geldi. Bahçeli, MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı ile yerine geçti. Bahçeli’nin hemen ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yerini aldı.

Daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tören salonuna geldi. Kılıçdaroğlu’nun ardından Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker tören salonunda kendisine ayrılan yere geçti.

TBMM'de Mesafeli Bayram-

YAZICI KILIÇDAROĞLU İLE TOKALAŞMADI
Tören salonunda daha sonra Bakanlar yerlerini aldı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yerine geçmeden önce Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Kılıç ve Gerçeker ile tokalaştı. Devlet Bakanı Hayati Yazıcı da yerini almadan önce, Haşim Kılıç ile tokalaşırken, yanında bulunan Kılıçdaroğlu ile tokalaşmadı.

Bakanlar, Cumhurbaşkanı Gül’ün tebrikleri kabul etmesini beklerken kendi aralarında sohbet etti. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet Bahçeli’yi başıyla selamladıktan sonra yerine geçti.

KOŞANER'LE ERDOĞAN SOHBETİ
Daha sonra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve hemen ardından da Kuvvet Komutanları tören salonundaki yerlerini aldı. Yerine geçerken Başbakan Erdoğan’ı başıyla selamlayan Orgeneral Koşaner, daha sonra bir süre Erdoğan ile sohbet etti.

BASIN GÜL'ÜN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLADI
Her yıl olduğu gibi, Cumhurbaşkanı Gül, törenin ardından gazetecilerle bir süre sohbet etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın önemine dikkat çekti. Gül, "Bayramınızı tebrik ediyorum. Cumhuriyet Bayramı en büyük bayramlarımızdandır. Bütün milletimizin, Türkiye içindeki ve dışındaki tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum" dedi. Bu arada gazeteciler de Cumhurbaşkanı Gül’ün doğum günü kutladı.

Törenin ardından Başbakan Erdoğan bazı bakan ve yöneticilerle Meclis’teki makam odasında kahvaltı etti.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com