'Bireysel Gelir Getirici Projesi'nden iş sahibi oldu

'Bireysel Gelir Getirici Projesi'nden iş sahibi oldu
Pazarlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının Bireysel Gelir Getirici Proje'sinden faydalanan kişi, iş yeri sahibi oldu.

Pazarlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının Bireysel Gelir Getirici Proje'sinden faydalanan kişi, iş yeri sahibi oldu. 

Pazarlar Kaymakamı İshak Çınar ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli Heyeti, Bireysel Gelir Getirici Projelerden yararlanarak Belediye Caddesinde Erkek berberi dükkanı açan Ramazan Azman’ın iş yerinin açılışını yaptılar.

Açılışa İlçe Kaymakamı İshak Çınar, Belediye Başkanı Ahmet Torun, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı Mütevelli Heyeti, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Pazarlar Kaymakamı İshak Çınar, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, SYDV'nin tüm Türkiye'deki il ve ilçelerde bu tür projelerle hizmetler verdiğini söyledi.

Pazarlar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının da meslek edindirme ve iş sahibi yapma konusundaki bu tür projeleri desteklediğini ifade eden Çınar, ''Bu tür projelerle önceki yıllarda da ihtiyaç sahibi kişileri destekleyerek iş sahibi yapmıştık. Şimdi yine örnek olsun diye iş sahiplerinin iş yerlerinin ayakta kalabilmesi ve devamını sağlaması amacıyla bu desteği vermiş olduk. İnşallah bu kişilerin kazancı bol olur, başkalarına da güzel örnek olurlar. Biz de bu örneklerle projemizi yaygınlaştırır, ihtiyaç sahiplerinin iş yeri sahibi olmasını sağlarız'' diye konuştu.

Gelir getirici projeler için kırsal ve kentsel konularda kişi başına en fazla 15 bin TL destek sağlandığını belirten Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri,''Proje kapsamında kullanılan kredi 8 yıl vadeli ve 2 yıl ödemesiz. Borcun tamamı faizsiz olarak 6 yıla 6 eşit takside bölünerek düzenlenmekte. Projelerden faydalanmak isteyenlerin sosyal güvencelerinin olmaması, uygulanacak projelerin teknik ve ekonomik olarak yerel koşullara uygunluğunun yanında üretilecek ürün veya hizmetin yöresel satış ve pazarlama olanaklarına uygun bulunması gerekmektedir.
Projeden faydalanan Ramazan Azman, projeye başvurmadan önce maddi durumunun çok kötü olduğunu, SYDV sayesinde Bireysel Gelir Getirici Proje'den faydalandığını ve iş yeri sahibi olduğunu, kendilerine bu imkanı veren herkese teşekkür ettiğini ifade ederek, iş sahibi olmak isteyenlere bu projeden faydalanmalarını önerdiğini sözlerine ekledi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com