Birgün Sizde Yoksul Olabilirsiniz

Birgün Sizde Yoksul Olabilirsiniz
Kütahya'da faaliyette olan Yoksullukla ve İşsizlikle Mücadele Derneği Başkanı Gül Çetintaş, derneğin faaliyetleri ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Yoksullukla ve İşsizlikle Mücadele Derneği'nin gerçek amacının halka yardım etmek olduğunu belir

Kütahya'da faaliyette olan Yoksullukla ve İşsizlikle Mücadele Derneği Başkanı Gül Çetintaş, derneğin faaliyetleri ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Yoksullukla ve İşsizlikle Mücadele Derneği'nin gerçek amacının halka yardım etmek olduğunu belirten Çetintaş, bu konuda Kütahyalılardan gereken yardımları beklediklerini vurguladı. Çetintaş, yoksulluğun ne zaman ve nerde insanı yaklacağını belli olmadığını belirterek:'' Birgün sizde yoksul olabilirsiniz.'' dedi.

Kütahya'da faaliyette olan Yoksullukla ve İşsizlikle Mücadele Derneği Başkanı Gül Çetintaş, derneğin faaliyetleri ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Yoksullukla ve İşsizlikle Mücadele Derneği'nin gerçek amacının halka yardım etmek olduğunu belirten Gül, bu konuda Kütahyalılardan gereken yardımları beklediklerini vurguladı.
Yoksullukla ve İşsizlikle Mücadele Derneği Başkanı Gül Çetintaş, derneğin uygulamarı ve halka yapılan yardımlar hakkında açıklamarda bulundu.
Gül, dernek olarak kuruldukları günden bu yana, 5 bin aileye giyisi desteği, yatalak veya ağır durumda hastası olan bin kişiye maddi olarak para desteği ve 21 adet üniversite öğrencisine burs yardımında bulunduklarını vurguladı.
Çalışma sistemleri hakkında bilgi veren Çetintaş, yardıma ihtiyacı olan vatandaşların kendilerine müracaat etmeleri halinde kişisel bilgilerini kayıt altına aldıklarını belirtti. Derneklerinde gönüllü çalışan bayanların olduğuna dikkat çeken Çetintaş:'' Yardım almak için derneğimize başvuranlara hemen gereken yardımı yapmıyoruz. Öncelikle yardım alamak için başvuran vatandaşların adreslerine gönüllü çalışan bayan arkadaşlarımız giderek yerinde durum tespiti yapıyorlar. Gereken bütün araştırmalar yapılıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda gerçekten yardıma muhtaç ise derneğimizin imkanları doğrultusunda gereken bütün yardımları ihtiyaç sahiplerine yapıyoruz.''dedi.
Gül Çetintaş, derneklerinin vatandaşlardan gelen yardımlar doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine yardım ettiğine dikkat çekerek, Kütahyalı vatandaşlardan gereken yardımları yapmalarını istedi.
Çetintaş son yıllarada yaşanan ekonomik kriz nedeniye derneklerine çok sayıda ihtiyaç sahibinin başvurduğunu da sözlerine ekledi. İhtiyaç sahiplerinin isteklerine cevap veremediklerini belirten Çetintaş, vatandaşların yapacakları yardımların sadece para olmadığını evlerinde bulunan araç ve gereçleride derneğe makbuz karşılığında verebileceklerini söyledi.
Vatandaşların evlerinde bulunan ikinci el ev eşyası veya giymedikleri giyisilerinide derneğe makbuz karşsında bağışlayabileceklerini hatırlatan Çetintaş, vatandaşların 0274 212 45 45 nolu telefonla derneğe ulaşarak yardımlar hakkında bilgi alabileceğini ifade etti. (M:AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com