Biri Mevlüt Yüksel'i durdursun

Biri Mevlüt Yüksel'i durdursun
Ayşe Arman'a tepki gösteren Takvim gazetesinden akıllara zarar röportaj.
Gezi Parkı direnişinde görev yapan bir grup polisle görüşen Ayşe Arman'a Takvim'den akıllara ziyan misilleme geldi...
 
Takvim, Ayşe Arman'ın bir grup polisle yaptığı Gezi Parkı röportajına Mevlüt Yüksel'le yanıt verdi. 
 
Gazeteciliği asparagas boyutuna taşıyan Mevlüt Yüksel yeni röportajında başka bir Çevik Kuvvet grubuyla görüştü.
 
Ayşe Arman'ın röportajında polislerin kullandığı bazı ifadelere yer veren Takvim "Canavarlaştırıldık, insanlıktan çıktık, polislikten tiksindik", "Gaz sık dendiğinde, sıkmayacak polis sürgünlerden sürgün beğenir", "Böcek gibi görülüyoruz. Bunları konuşamıyoruz çünkü emniyette hukuk yok", "Olaylar sırasında bir arkadaşımız kendi düğününe gidemedi", "Polis teşkilatı maalesef bu kadar beceriksiz", "300 bin polis arasında bizim gibi 11 bin kişi var. Sistemi değiştirebiliriz" açıklamalarına tepki gösterdi.
 
"Ayşe Arman, Türkiye'yi karıştırmak isteyen CNN'in sunucusu Christiane Amanpour'a özendi" diyen Takvim, polislerin gerçekliğini Hürriyet'in değil kendi röportajlarının yansıttığını iddia etti.
 
İşte Mevlüt Yüksel'in tuhaf röportajı:
 
RÖPORTAJA GÜLDÜLER 
 
Şaşırtıcı ifadeler üzerine polisleri dinlemek için valilikten izin aldık. Taksim'de görev yapmaya devam eden ve Gezi olaylarında aktif olarak bulunmuş dört çevik kuvvet memuru ile buluştuk. Çevik Kuvvet polislerinin, Ayşe Arman'ın yaptığı röportaja tepkileri, sadece gülmek oldu. 
 
Çünkü, Taksim'de konuşlanan Çevik Kuvvet'e bağlı polislerin tek düşüncesi, görevlerini kazasız atlatıp evlerine huzur içinde dönmek. İşte Çevik Kuvvet polislerinin kendi gerçeklerini dile getirdikleri birkaç örnek. 
 
Amirlerimiz gaz atma dedi İddia edildiği gibi (Gaz sık dendiğinde, 'sıkmam' diyecek polis tanımıyorum) bir durum asla olmaz. Biz bir gaz fişeği attığımızda, ikinciyi atarken amirlerimizin, 'Atma' dediği ve tüfeği tuttukları çok olmuştur. 
 
Vurulan polisi yazan yok Mecidiyeköy'de bir arkadaşımız kalça kemiğinden vuruldu. Sakat kalma durumu var. Biz de mağdur olduk.
 
Evlenen de oldu. İddia edildiği gibi izin alamayan ya da evlenemeyen arkadaşımız yok. Olaylar sırasında bir arkadaşımız evlendi ve bir gün izin kullandıktan sonra kendi isteği ile Taksim'de göreve döndü. 
 
Yani yasal haklarını bile kullanmadı. Çünkü arkadaşlarını yalnız bırakmak istemedi. 
 
Her meslekte olduğu gibi bizde de sınırı aşan meslektaşlarımız olmuş olabilir. Ama kimse burada bulunmak zorunda değil. İsteyen istediği zaman gider. Herşey bir dilekçeye bakar. 
 
36 saat aralıksız görev yaptık. Cumhuriyet tarihinin en büyük kalkışmasıydı. Daha önce en uzun görevimiz 4 saatti, gerisini siz düşünün. 
 
EMNİYET YALANLIYOR
 
İstanbul Emniyeti, Ayşe Arman'a röportaj veren kişiler için "İzin almış ya da almamış, hiçbiri Çevik Kuvvet'ten değil" açıklamasını yaptı. Emniyet yetkilileri Hürriyet Gazetesi'nde yayımlanan söz konusu röportajda yer alan kişiler için "Çeşitli suçlardan dolayı sürülen polis memurları" ifadesini kullandı. 
 
FİTNE SOKMAYA ÇALIŞIYORLAR
 
Taksim Meydanı'nda görev yapan polisler, bahsi geçen röportaj için "Biz bu oyunları çok iyi görüyor ve biliyoruz. Çevik Kuvvet üzerinden polisimize fitne ve fesat sokulmak isteniyor. Biz hepimiz bilinçliyiz. Bu oyuna asla gelmeyiz. Boşuna çabalamasınlar" dedi.
 
AYŞE ARMANPOUR!
 
Ayşe Arman, Türkiye'yi karıştırmak isteyen CNN'in sunucusu Christiane Amanpour'a özendi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com