Biri terörist 4 kişi yakalandı

Biri terörist 4 kişi yakalandı
Muş'un Hasköy İlçesi'ne bağlı Karakütük köyünde Jandarma Başçavuş Mehmet Çapar'ın şehit düştüğü çatışmanın ardından yapılan operasyonda 1 terörist ile örgüte yardım ve yataklık eden 3 kişi gözaltına alındı.
Muş Valiliği, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Hasköy İlçesi Karakütük köyünde meydana gelen çatışmanın ardından bölgede sürdürülen operasyonlarda 1'i terörist 4 kişinin yakanlandığını açıkladı. Yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:
 
"20 Ekim günü saat 13.20 sularında ilimiz Hasköy ilçesi Karakütük köyünde yaşanan çatışmanın ardından yapılan operasyonlarda 1 bölücü terör örgütü mensubu ile örgüte yardım ve yataklıkta bulunduğu değerlendirilen 3 kişi sağ olarak ele geçirildi. Güvenlik güçleri tarafından yakalanan kişilerle ilgili adli tahkikat başlatılmıştır. Ayrıca, bölgede bulunması muhtemel örgüt mensuplarını yakalamaya yönelik operasyona devam edilmektedir.
 
Dün yaşanan olayda şehit olan Hasköy İlçe Merkez Karakol Komutanı Jandarma Başçavuş Mehmet Çapar'a bir kez daha Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyor, terörle mücadelede canlarını ortaya koyarak görev yapan bütün güvenlik güçlerimize başarılar diliyoruz." (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com