Biri zinhar inkar ediyor, bir başkası 'devlet görüşebilir' diyor!..

Biri zinhar inkar ediyor, bir başkası 'devlet görüşebilir' diyor!..
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ''Bizim maksadımız Türkiye'nin iç barışını bozmak değil'' dedi.

İZMİR (A.A) - Tekin, CHP Genel Başkan Yardımcıları Gökhan Günaydın ve Sezgin Tanrıkulu ile birlikte CHP İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Burada konuşan Tekin, son zamanlarda yaşanan terör saldırılarına dikkat çekerek, ''Dünyanın hiçbir ülkesinde 10 şehit birden veren bir ülkede iktidarların ayakta kalması mümkün olamaz. Türkiye'de enteresan bir olayla karşı karşıyayız'' dedi.

CHP'nin terör konusunda Meclis'i göreve çağırdığında bazı kesimlerden eleştiri aldıklarını, siyasi partilerden ve basından destek göremediklerini ifade eden Tekin, ''Şimdi CHP'nin parlamentoyu göreve çağırmasının ne kadar önemli olduğunu görüyorsunuz'' diye konuştu.

Partisinin dış politika konusunda uzun süredir iktidarı uyardığını kaydeden Tekin, Türkiye'nin dış politikasını başka ülkelere bağlı yürüttüğünü ileri sürdü.
    
Oslo görüşmesi tartışmaları
    
Bir gazetecinin, ''Oslo görüşmeleri'' tartışmalarına ilişkin sorusu üzerine Tekin şöyle konuştu:

"Dün, AKP yetkilileri 4 farklı açıklama yaptı. Biri zinhar inkar ediyor, bir başkası 'devlet görüşebilir' diyor. Niye 'devlet yaptı' demiyorsun. İşine geleni 'ben yaptım' diyorsun, işine geldiğinde 'devlet' diyorsun. Hangi gerekçeyle 7 Şubat'ta hukuksal operasyon yaptınız- Bu belgelerde birşey yoksa niye korktunuz- Burada dikkat edilmesi gereken birkaç madde var. Müzakerelerin bir tanesinde 'karşılıklı seçim öncesi her iki taraf devlet ve örgüt açıklama yapacak, seçimin selameti için' deniyor. Seçim dönemini hatırlayın. Sayın Başbakan milliyetçi duyguları yüksek illerde nasıl konuşma yapıyordu. 'Şimdi terör niye bu noktaya geldi-' diye geçiştiremezsiniz. Bizim maksadımız Türkiye'nin iç barışını bozmak değil.
 
CHP Genel Başkanı görüşmek için ilk kez sayın Başbakan'ın ayağına gitti. Türkiye'nin bütünlüğü için, geleceği için gitti. 4+4+4 konuşulacağı zaman sayın Başbakan ''Ben CHP ile, Kılıçdaroğlu ile ne görüşeceğim'' dedi. Şimdi terörle başı sıkıştığında ''projeniz nedir'' diyor- 10 yıldır kardeşim sen ne yaptın, önce sen hesap ver.''

    
Kaynak: AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com