Birinci Frig Vadileri Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Birinci Frig Vadileri Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği (FRİGKÜM) tarafından düzenlenen 1. Frig Vadileri Fotoğraf Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, 1. Frig Vadileri Fotoğraf Yarışması kapsamında bölgede çok g

Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği (FRİGKÜM) tarafından düzenlenen 1. Frig Vadileri Fotoğraf Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, 1. Frig Vadileri Fotoğraf Yarışması kapsamında bölgede çok güzel fotoğrafların ortaya çıktığını ifade etti.
Eskişehir Eti Arkeoloji Müzesi'nde düzenlenen ödül töreninde konuşan FİRİGKÜM Birlik Başkanı da olan Kütahya Valisi Haluk İmga, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya'nın birleşim yerlerini kaplayan Frigya bölgesinin korunması, kalkınması ve tanıtılması amacıyla FRİGKÜM'ün kurulduğunu kaydetti.
Bunun tanıtımı için düzenlenen yarışmaya 492 eserin katıldığını ifade eden Vali İmga, bu eserlerden 149'unun değerlendirmeye alındığını, 52'sinin kataloğa dahil edildiğini, 3'üne de ödül verildiğini bildirdi.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe de FİRİGKÜM'ün, her ay bir kentte yaptığı toplantıda önemli kararlar aldığını, bu amaçla düzenlenen etkinliklerden biri olan 1. Frig Vadileri Fotoğraf Yarışması kapsamında da bölgeden çok güzel fotoğrafların ortaya çıktığını bildirdi.
Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar da FİRİGKÜM'ün, her şeyi binlerce yıl önceki gibi duran bu topraklarda, geçmiş zaman yolcularını masalsı bir yolculuğa çıkarmak için fotoğraf yarışması düzenlediğini ifade ederek, Frigya bölgesini ölümsüzleştiren katılımcılara teşekkür etti.
Konuşmaların ardından, yarışmada birinci olan Zeki Yavuzak, ikinci Ali Fuat Altın ile üçüncü İrfan Altınay'a ödülleri verildi.
Törenin ardından sergilenmeye değer görülen 52 fotoğraf izlenime sunuldu.
Sergiye Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçklar, Afyon Valisi Haluk İmga, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eti A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Füruz Kanatlı ve çok sayıda davetli katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com