Birinci olmak için böyle uçtu!

Birinci olmak için böyle uçtu!
Çanakkale Uluslararası Bisiklet Turu'nun son ayağında bitiş çizgisini birinci geçen sporcu, feci şekilde düştü...

Çanakkale Uluslararası Bisiklet Turu'nun son ayağı Çardak-Çanakkale arasında koşuldu. 18 Mart Stadyumu önündeki finiş noktasında ise yürekleri ağza getiren bir kaza yaşandı.

Kocaeli Lassa Takımı'nın sporcusu İsmail Aksoy, birinci girdiği bitiş çizgisinde bisikletinin kayması sonucu düştü. Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Çanakkale Uluslararası Bisiklet Turu'nun son ayağı olan dördüncü turda az daha bir facia yaşanıyordu.

Çardak-Çanakkale arasındaki 90 kilometrelik parkurda gerçekleşen dördüncü turun finişinde kıyasıya bir mücadale yaşandı. 18 Mart Stadyumu önündeki bitiş çizgisine bisikletçiler grup halinde geldi. Kocaeli Lassa Takımı'ndan İsmail Aksoy, finiş çizgisini birinci geçmeyi başardı. Ama hemen ardından bisikleti kayınca düştü. Arkadan gelen bisikletçilerin yerde kalan Aksoy'a çarpmaması olası bir faciayı önledi.

Vücudunun çeşitli yerlerinde sıyrıklar oluşan İsmail Aksoy'a sağlık ekipleri müdahale etti. Bir süre yerde kalan İsmail Aksoy, yapılan müdahalenin ardından kendisine gelip, ayağa kalktı.

'BİSİKLET Mİ BİRİNCİ, SEN Mİ?'

Birinci olduğunu öğrenince de büyük bir sevinç yaşadı. Federasyon yetkilileri ile diğer bisikletçiler Aksoy'a, "Bisiklet mi yoksa sen mi birinci geldin anlayamadık" diye espri yaptı.Uluslararası Çanakkale Bisiklet Turu'nun dördürcü etabında birinci olan Aksoy'un ardından, Slovenya'dan Aljaz Hocevar ikinci, Azerbaycan'dan Alexandr Suritkovich ise üçüncü oldu.

Yarışmanın genel klasmanında birinciliği Manisaspor'dan Recep Ünalan kazandı. Sprintte İsmail Aksoy, yokuşta ise İran'dan Vahid Ghaffari birinci oldu. Takım sıralamasında ise birinciliği Brissaspor, ikinciliği Slovenya, üçüncülüğü ise Manisaspor elde etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com