"Birkaç Mehmet" savunması

"Birkaç Mehmet" savunması
AKP'li Hüseyin Çelik, önceki gün Habertürk TV’de katıldığı bir programda, canlı yayında yaptığı açıklamalarla gündeme bomba gibi düşmüştü.
"PKK bomba patlattı diye, bir yeri bastı diye, birkaç Mehmet’i şehit etti diye, her gün PKK’nın Türkiye’nin gündemini oluşturmasına müsaade etmemeliyiz” şeklindeki skandal sözlerine sert tepkiler gelmişti.
 
Çelik'in bu skandal sözlerine CHP'li İnce'den "Kaç asker ölürse gelirsiniz?" cevabı gelmişti. MHP de Çelik'in sözlerine sert tepki göstermiş, Oktay Vural “Haddini bil” sözleriyle AKP'li Çelik'i eleştirmişti.
 
AKP'li Çelik tepkilerin ardından dün akşam CNN Türk ekranlarındaydı.
 
Çelik yaptığı açıklamada sözlerinin çarpıtıldığını iddia etti. Çelik ayrıca 'özür dilemem, ısrarlıyım' dedi.
 
Çelik “Hüseyin Aygün’ün kaçırılması nedeniyle Meclis’in toplanmasına sıcak bakacak mısınız?” sorusuna şu yanıtı vermişti:
 
“Bizim ilk günden itibaren tepkimiz aynıdır. Biz bu toplantıya katılmayacağız. Çünkü terörle mücadeleyle ilgili yasal bir alt yapı boşluğu mu var, TBMM toplanıp yeni bir kanun mu çıkaracak? Milletvekilleri bununla ilgilenmiyor gibi bir sonuç çıkarılmasın. Bu meclisin içinden çıkan ve bu meclisin denetimine tabi olan bir hükümet işinin başındadır. Gerekli olursa bu meclis toplanmalıdır. Ama PKK bomba patlattı diye, bir yeri bastı diye, birkaç Mehmet’i şehit etti diye, her gün PKK’nın Türkiye’nin gündemini oluşturmasına müsaade etmemeliyiz.” (NSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com