"Birşeyler gizleniyor"

"Birşeyler gizleniyor"
CHP Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli, Türkiye nüfusu iki yılda yaklaşık 2 milyon artmışken, 3 yıllık bir süre içinde seçmen sayısındaki yaklaşık 10 milyon kişilik artışla ilgili İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi ve

CHP Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli, Türkiye nüfusu iki yılda yaklaşık 2 milyon artmışken, 3 yıllık bir süre içinde seçmen sayısındaki yaklaşık 10 milyon kişilik artışla ilgili İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi. İçli, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın yanıltması istemiyle de domuz gribi aşıları ile ilgili bir soru önergesi sundu.

İçli, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergeleri hakkında bilgi verdi. İçli, TÜİK tarafından yayınlanan resmi rakamlara göre Türkiye nüfusunun 2007 yılında 70 milyon 586 bin 256 kişi olduğunu, 2009 yılında ise bu rakamın 72 milyon 561 bin 312'ye yükseldiğini belirterek, Yüksek Seçim Kurulu verilerine göre ise kayıtlı seçmen sayısının 22 Temmuz 2007 seçimlerinde 42 milyon 799 bir 303 kişi, 2019 referandumunda ise 52 milyon 151 bin 828 kişi olduğunu söyledi. İçli, bu konuda YSK'ya da başvuracağını belirterek, yaptığı bu açıklamanın zaten YSK için bir suç duyurusu niteliğinde olduğunu söyledi. Önergesinde, 'Resmi verilere göre Türkiye'nin nüfusu 2 yılda yaklaşık 2 milyon kişi artmışken, 3 yıllık bir süre içinde seçmen sayısındaki yaklaşık 10 milyon kişilik artışın nedeni nedir?' sorusunu sorduğunu belirterek, ayrıca seçimde görevli kimi polislerin mükerrer oy kullandıkları iddiasının da yanıtlanmasını istedi. İçli, 'Önümüzdeki genel seçimlerin daha güvenli ve sağlıklı yapılması için bugünden gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir' dedi.
'BİRŞEYLER GİZLENİYOR'
İçli, daha önce domuz gribi aşısı ile ilgili iddialara yönelik Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdiğini ancak buna yanıt alamadığını belirterek, şimdi de aynı konuda Bakan Akdağ'ın yanıtlaması için bir önerge verdiğini söyledi. 'Çünkü bir şeyler gizleniyor' diyen İçli, domuz gribi aşısında kimlerin zengin olduğu, devletin ne kadar zararı olduğu ve kullanılmayan aşıların iadesi için başvurulup başvurulmadığı gibi soruların cevaplandırılmasını istedi.
İçli ayrıca İstanbul'da içki içildiği gerekçesiyle bir sanat galerisine yapılan baskını da değerlendirdi. İçli, 'Bu işin sorumlusu siyasi iktidardır. Gerekli tedbirleri alıp ülkede hoşgörü ortamını yerleştirmesi gereken siyasi iktidardır. Ama siyasi iktidar kendinden olmayanları bertaraf edilmesi gereken bir kesim olarak görmeye devam ederse bir takım aklı evveller de, işte bu olayda görüldüğü gibi, böyle demokrasiyle ve insanlıkla bağdaşmayacak hareketleri yapabilirler' diye konuştu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com