Bisiklet sporuna gönül verenler Eskişehir'de buluştu

Bisiklet sporuna gönül verenler Eskişehir'de buluştu
Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında "Odunpazarı Dağ Bisikleti Festivali" düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğin ödül törenine, Vali Güngör Azim Tuna, Vali Yardımcısı Günhan Yazar, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Yapıcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy, Ajans Genel Sekreteri Hakan Ergün, yarışmaya katılan sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Eskişehir Valiliği, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı, Odunpazarı Belediyesi ve Eskişehir Dağ Bisikleti Takımı iş birliğiyle yapılan festivalin ödül töreninde konuşan Vali Tuna, Eskişehir’in tarihi mekânı Odunpazarı Bölgesinde böyle güzel bir organizasyonda birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür eden Tuna, “Bu spora gönül veren sporcularımız bir farkındalık oluşturmak için böyle bir yarışmayı yapmak istediklerini söylediler. Bizde bu yarışmayı hep beraber yaptık. Amacımız tabi ki, çevreye hiçbir zararı olmayan tamamen sağlıklı bir yaşam için yeşil enerji kaynağı olarak adlandırılan bisiklet sporuna insanların dikkatini çekmek ve teşvik etmek. Sizler, yarışmalarda inşallah başarılı olursunuz. Çünkü sizlerin bu topluma vereceği çok güzel mesajlar var. Türkiye’de, Avrupa’da ve dünyada aranızdan başarılı sporcular çıkar. Birbirimizi sevmeye yönelik, birlik ve beraberlik açısından vereceğiniz mesajlar önemli. Eskişehir bu açıdan güzel bir ortam oluşturuyor. Birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik mesajlarını Yunus Emre’nin memleketi Eskişehir’den birlikte veriyoruz. Şuan biliyorsunuz ki; Eskişehir, Türk Dünyası’nın attığı yer” dedi.

Daha sonra tarihi Odunpazarı Bölgesi'nde gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren sporculara, çeşitli hediyeler ve para ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Ödül töreninin sonunda, bisiklet sporunun tanıtılması ve yeşil enerji kaynağı olarak adlandırılan bisikletin yaygınlaştırılması amacıyla etkinliği izleyen 20 kişiye çekilen kurayla bisiklet hediye edildi. Ayrıca yarışmayı izleyerek festivale renk katan seyircilere ikram olarak tatlı dağıtıldı.

Düzenlenen yarışmaya, Türkiye'nin farklı ilerinden gelen, aralarında milli ve profesyonel sporcuların yanı sıra amatörlerin de bulunduğu; master 30, master 40, yıldız erkek, genç erkek ve genç bayanlar kategorilerinde, yaşları 12 ile 50 arasında olan 250 sporcu katıldı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com