Bisikletle farklı ülkeleri geziyorlar -Fransız öğretmen çift, iki çocukları ile yaptıkları bisikletle ülkeler turu kapsamında son durakları olan Türkiye'ye ulaştı -Aile, tüm yolculukları boyunca toplam 10 bin

Bisikletle farklı ülkeleri geziyorlar   -Fransız öğretmen çift, iki çocukları ile yaptıkları bisikletle   ülkeler turu kapsamında son durakları olan Türkiye'ye ulaştı   -Aile, tüm yolculukları boyunca toplam 10 b

ANTALYA (A.A) - Fransız öğretmen çift, iki çocukları ile yaptıkları bisikletle ülkeler turu kapsamında son durakları olan Türkiye'ye ulaştı. Aile, tüm yolculukları boyunca toplam 10 bin kilometre yol kat etmeyi hedefliyor.
     Fransa'nın Belfort şehrindeki bir lisede beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Myriam Walter (36), eşi Arnaud Dulieu (36), çocukları Neomie Dulieu (4) ve Ronnane Dulieu (2) ile 10 Şubat'ta bisiklet yolculuğuna İtalya'nın Cenova şehrinden gemi ile Fas'a geçerek başladı.
     Bin 610 kilometre bisikletle yol alan aile, oradan gemi ile İspanya'nın Barcelona şehrine gitti. Ardından gemi ile İtalya'nın Sardunya Adası ve Napoli'ye, daha sonra 430 kilometre yol alarak Bari şehrine ulaştı. Bu mesafeyi 760 kilometre pedal çevirerek geçen aile, Rodos Adası'ndan gemi ile Muğla'nın Marmaris ilçesine geldi.
     Marmaris'ten başladıkları Türkiye turu kapsamında aile, 15 gün boyunca pedal çevirerek 500 kilometre yol aldı. Antalya'nın Demre ilçesine ulaşan Fransız öğretmen çift ve iki çocuklarının ilginç Türkiye yolculuğu, ağustos ayı ortasında İzmir'de sona erecek. Aile Demre'den Antalya kent merkezine, oradan Konya'ya, ardından Kapadokya'ya gitmeyi planlıyor.
     Geceleri çadırda uyuyan aile, tüm eşyalarını bisikletin arkasındaki küçük konteynerde muhafaza ediyor. Çocuklar ise diğer bisikletin selesinde yolculuk yapıyor. Yollarda uygun yerlerde durarak çocukları parklarda salıncağa bindiren aile, günde 25-40 kilometre arasında yol alıyor.
     Tüm yolculukları boyunca toplam 10 bin kilometre yol yapmayı planlayan aile, yokuşlardan bisikletleri iterek çıkarıyor. Öğretmen çift 2005 yılında da bir yıl izin alarak bisikletle Amerika'yı gezmişti.
     Bisiklet yolculuklarıyla farklı kültürleri ve ülkeleri tanımayı amaçlayan aile, son durakları olan Türkiye'deki yolculuklarının ardından Fransa'ya dönecek.
     Myriam Walter, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin çok harika bir ülke olduğunu belirterek, 15 günden bu yana çok keyifli bir yolculuk yaptıklarını söyledi.
     Yolculukları sırasında hiçbir sorun yaşamadıklarını anlatan Walter, ''İnsanlar bize yardımcı olmak için can atıyor. Çocuklara bir şeyler ikram ediyorlar. Yolculuğumuzda gerçek Türkiye'yi tanıyoruz. Turistik bölgeler bizim için çok da önemli değil. Bizim için önemli olan ucuz bir şekilde gezimizi yapmak'' dedi.
     Walter, yolculuklarından çocuklarının da çok mutlu olduğunu, en az iki ay daha Türkiye'de kalacaklarını kaydetti.
    
     Muhabir: Ahmet Acar / Yusuf Karadağ
     Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu (ANTALYA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  E-Posta: info@sansursuzhaber.com