Bitlis'teki Kazılarda 15 Yeni Ceset!

Bitlis'teki Kazılarda 15 Yeni Ceset!
Geçen haftadan bu yana çöplük olarak kullanılan alanda kazılar sürdürülüyordu.

Bitlis'in Mutki ilçesinde geçen haftadan bu yana çöplük olarak kullanılan alanda sürdürülen kazılarda, çeşitli kemiklere ulaşıldığı bildirildi. Kemiklerin ilk incelemesinde 15 farklı cesede ait parçalar bulunduğu bildirildi. Bu bölgede yapılan kazılarda çıkartılan ceset sayısı 27'ye yükselmiş oldu.


Kazı alanında ''gözlemci'' olarak bulunan Bitlis Barosu Genel Sekreteri Avukat Burhan Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mutki-Kavakbaşı yolu üzerindeki çöplükte yapılan kazılarda kemiklere ulaşıldığını söyledi.

Aksoy, bir haftadan bu yana devam eden ve bir süre metan gazı patlaması ihtimaline karşı durdurulan kazı çalışmalarında, dünden itibaren yeniden başlandığını anımsattı.

Alanda iş makineleriyle bugün sabah saatlerinde yeniden kazı çalışmalarına başlandığına dikkati çeken Aksoy, kazıda kemiklere rastlanıldığını iddia etti.

Aksoy, şöyle konuştu:

''Mutki'de savcılık gözetiminde, 6 günden beridir devam eden kazı çalışmalarında, bugün kemik parçalarına rastlanıldı. Kemik parçalarının bulunduğu alanda genişletme çalışmaları yapılıyor. Burada 8 ceset olduğundan bahsediliyor. Savcılık titizlikle kazıları yürütüyor. Büyük ihtimalle yarın akşama kadar buradaki çalışmalar tamamlanır. 8 kişiye ait kemiklerin çıkması bekleniyor. Çıkarılan cesetler torbalara konularak tespit için Adli Tıp Kurumuna gönderilecek. Buradaki incelemenin ardından kemiklerin kimlere ait oldukları tespit edilecek.''

Bu bölgede yapılan kazılarda çıkartılan ceset sayısı 27'ye yükselmiş oldu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com