“Biz bu projede yokuz”

“Biz bu projede yokuz”
BBP Genel Başkanı Destici: "Kürdü Türk'ten ayrıştıracak projede yokuz"

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Türkiye’yi yönetenleri uyarıyoruz ve kimseyi de suçlamıyoruz. Milleti ayrıştıracak ve bölecek talepler varsa bunu kabul etmeyiz. Kürdü, Türk’ü birbirinden ayrıştıracak hiçbir projede yokuz. Müslümanları ve Arapları bölecek projeler içinde olmadık, olmayacağız da” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, il başkanlarının katıldığı Güneydoğu Anadolu İstişare Toplantısı’nda, çözüm sürecini değerlendirdi. Genel Sekreter Üzeyir Tunç, teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin’in de katıldığı toplantıda Batman, Adıyaman, Diyarbakır, Van, Şanlıurfa, Elazığ, Mardin, Hakkari, Muş ve Şırnak İl başkanları ile Batman Öğretmenevi’nde bir araya gelen Genel Başkan Destici, “Her zaman kanın durmasını, barışın gelmesini, terörün bitmesini, en çok isteyen siyasi hareketiz. Bunu istemekle kalmadık, söylemlerle durmadık. Bununla ilgili çözüm önerilerini hazırladık. Sadece güvenlikçi politikalarla, çözüm önerilerini sunmadık. Beş ayaklı çözüm planı üzerinde durduk. Bunun içinde güvenlik politikaları ve hukukta var. Bireysel hak ve özgürlük düzenlemelerin bir gereksinim olduğunu söyledik” diye konuştu.

Sorunun çözümü konusunda tüm siyasi partileri ziyaret ettiğini, Cumhurbaşkanı ve Genelkurmay Başkanları’nı da ziyaret edip konuyla ilgili rapor sunduklarını ifade eden Destici, şunları söyledi:

“Bu sorunun tüm siyasi parti ve STK’lar tarafından ortak bir projeyle çözülmesini istedik. Maalesef çözüm önerilerimizden uzak kalıp, oy devşirme uğruna milleti ayrıştıracak ve kamplaştıracak hale getirdiler. Türkiye’nin birinci maddesi terördür. Türkiye, terör problemini bitirmeden diğer temel sorunları çözemez. Şayet bu mesele uluslararası platforma taşınırsa, tecrübelerime dayanarak söylüyorum Suriye’de ne olmuşsa Türkiye’de de aynısı olur. Irak ve Libya’da ne olmuşsa Türkiye’de de aynısı yaşanır. Türkiye’yi yönetenleri uyarıyoruz ve kimseyi de suçlamıyoruz. Milleti ayrıştıracak ve bölecek talepler varsa bunu kabul etmeyiz. Kürdü, Türk’ü birbirinden ayrıştıracak hiçbir projede yokuz. Müslümanları ve Arapları bölecek projeler içinde olmadık, olmayacağız da.”(MUK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com