"Biz MHP Olarak Menfaat Peşinde Değiliz"

"Biz MHP Olarak Menfaat Peşinde Değiliz"
MHP Kütahya İl Başkan yardımcısı Adnan Kurnaz referandum sonrasında medyanın yanlı olarak MHP'yi kendi çıkarları doğrultusunda eleştirdiğini savunarak;"Bazı yorumcular da art niyetli bir şekilde MHP'yi başarısız gösterip, MHP bu duruma düşmemek için A

MHP Kütahya İl Başkan yardımcısı Adnan Kurnaz referandum sonrasında medyanın yanlı olarak MHP'yi kendi çıkarları doğrultusunda eleştirdiğini savunarak;'Bazı yorumcular da art niyetli bir şekilde MHP'yi başarısız gösterip, MHP bu duruma düşmemek için Anayasa Değişikliği için 'Evet' demeliydi. sözleriyle MHP'nin de kendileri gibi, olayları menfaat dünyasından değerlendirmesini istemektedirler. MHP zaten Türkiye'de yaşanan sosyal olayları siyasi menfaat ölçüsünde değerlendirip, istismar etmeyi denese her olay MHP'nin hanesine oy olarak dönecek noktadadır' dedi.
'ÜLKENİN MENFAATİNE OLMAYAN OLUŞUMLARIN İÇİNDE YER ALMAYIZ'
Referandum sonrasında MHP üzerinde özellikle medyanın rant elde etmeye çalıştığını savunan Kurnaz, MHP'nin Anayasa değişikliği ile halk üzerinde oyanan sinsi oyunların farkında olduğu için destek vermediğini kaydetti. Ancak bazı grupların referandum sürecini çıkar odaklı gruplarla birlikte kendi lehlerine çevirebilmek için uğraştığını iddia eden Kurnaz, MHP'nin ülkenin menfaatine olmayan hiç bir oluşum içinde yer almadığını ve almayacağını vurguladı.
MHP'nin referanduma niçin karşı çıktığını belirten Kurnaz, konuşmasında şunları kaydetti:
'MHP, Anayasa değişikliğindeki sinsi amaçların farkında olduğu için, pakete karşı çıkmış ve bu konuda hiç taviz vermemiştir. Tarihte olduğu gibi, bu Anayasa değişikliği konusunda da MHP'nin haklı olduğunu zaman gösterecektir. Toplum öyle bir hale gelmiştir ki, bazen faziletler zafiyet, zafiyetler fazilet gibi görülmektedir. İşte bu hal Türkiye'nin çözülmesine, çürümesine sebep olan ana etken olmaktadır.'
'AKP, MHP'Yİ KENDİNE ENGEL GÖRÜYOR
AKP'nin MHP'yi kendi çıkarları önünde bir engel olarak gördüğünü savunan Kurnaz, AKP'nin bu engeli 'yani MHP'yi bertaraf etmek için medya organlarını kullandığını savundu. Referandum sonrası medya üzerinden başlatılan MHP ile ilgili kampanyaların AKP'nin gerçek niyetini ortaya koyduğunu dile getiren Kurnaz, hiç bir güç odağının MHP gibi güçlü ve köklü bir partiyi bertaraf edemeyeceğini de ifade etti.
'MHP ÜZERİNDEN RANT ELDE ETMEK İSTEYEN PARTİLER VAR'
MHP üzerinde oynan kampanyalara karşı partililerin dikkatli olması gerektiğini dile getiren Kurnaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Bu kampanyalara karşı her MHP'li, her Ülkücü oldukça dikkatli olmalıdır. Hayatları boyunca MHP'nin birliğini, bütünlüğünü bozmaya çalışanlara yine AKP tarafından aktif görevler yüklenmiştir. MHP ve Ülkücü Hareketle hiçbir alakası kalmamış kişilerin MHP'ye yönelik başlattığı saldırıların amacı ortadadır.Referandum öncesi başlatılan saldırıların, referandum sonrası da devam etmesi istikrarlı bir şekilde devam etmektedir. Şu an gazete ve televizyonlarda AKP'nin yönlendirdiği ve organize ettiği bir MHP düşmanlığı yapılmaktadır. AKP tarafından eski Ülkücü, eski MHP'li sıfatı verilenler, MHP'yi dizayn etme çabalarına şahit oluyoruz.' şeklinde AKP'nin MHP üzerinde karalama kampanyası başlattığını vurguladı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com