“Biz ulusal ve yerel medyamızın desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz”

“Biz ulusal ve yerel medyamızın desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz”
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, yerel ve ulusal basının devlet kamu ilanları ile önemli bir katkı sağladığını söyledi. Atalay, bu dönem değişik çalışmalarla yerel ve ulusal medyanın sorunlarının giderilmesi için mücadele edeceklerini belirt

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, yerel ve ulusal basının devlet kamu ilanları ile önemli bir katkı sağladığını söyledi. Atalay, bu dönem değişik çalışmalarla yerel ve ulusal medyanın sorunlarının giderilmesi için mücadele edeceklerini belirtti.
Oruçoğlu Termal Otel'de Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) toplantısının ikinci gününe katılan Basın İlan Genel Müdürü Mehmet Atalay, yerel ve ulusal medya ile ilgili köklü çalışmaların olması gerektiğini söyledi.
Basın İlan Kurumu'nun yerel ve ulusal basına verdiği katkıdan bahseden Atalay, 'Basın İlan Kurumu, 49 yıldır Türkiye'de özellikle de ulusal ve yerel basını destekleyen devlet kamu ilanları ile katkı da bulunan önemli bir kuruluş. Ancak, kamu ilanlarındaki dalgalanmalar değişiklikler yerel medyamızı aslında ulusal medyamızı etkilemektedir' dedi. Bu konuda değişik çalışmalar olduğunu anlatan Atalay, şöyle konuştu:
'Bu çalışmaları biz bu dönemde değerlendirerek ulusal ve yerel medyamızın desteklenmesi
gerektiğine inanıyoruz. Buna şu an değişik medyanın geldiği durum yerel televizyonları, Internet medyasını dahil edersek bir sorun olduğunu kabul edersek köklü çalışmaların olması gerektiğini düşünüyoruz. Bunu da kardeş kuruluşlar ile birlikte medyamızın, gazetelerimizin, televizyonlarımızın özellikle yerel basınımızın lehine doğru sonuçlar doğuracak onların geleceği ile ilgili karamsal bakışları engelliyecek ümitle bakışı sağlayacak düzenlemelerin olması için biz bu dönemde elimizden geleni yapacağız.
Arkadaşlarımızla, başkanımız ve ekibiyle de zaten iş birliği yapacağız. Umarım önümüzdeki günler, aylar ve yıllar basınımızın daha da güçlü olarak çıktığı yıllar olacaktır.'
Mehmet Atalay'ın konuşmasının ardından toplantı basına kapalı gerçekleşti. Toplantıya, TGF Genel Başkanı Atilla Sertel, denetim, yönetim ve istişare kurulu üyeleri katıldı. Toplantının ardından Atalay ve TGF üyeleri Afyonkarahisar'dan ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com