“Biz Yere Atılan DYP Bayrağını Yerden Aldık”

“Biz Yere Atılan DYP Bayrağını Yerden Aldık”
Doğru Yol Partisi (DYP) Kütahya İl Başkanı Hamza Topçu yaptığı yazılı açıklamada, DYP'de ematçilik diye bir kavramın olmadığını belirterek;”Biz yere atılan DYP bayrağını yerden aldık ve ülkenin en yüksek noktasından kaleye dikmek için yollar

Doğru Yol Partisi (DYP) Kütahya İl Başkanı Hamza Topçu yaptığı yazılı açıklamada, DYP'de ematçilik diye bir kavramın olmadığını belirterek;”Biz yere atılan DYP bayrağını yerden aldık ve ülkenin en yüksek noktasından kaleye dikmek için yollardayız” dedi. Topçu, ayrıca Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.
DYP olarak 47 ilde teşkilatlandıklarını belirten Topçu, 2011'de yapılacak TBMM genel seçimlerine hazır oldukların ve iktidar olduklarında milletin derdine derman olabilcek çözümler üreteceklerini savundu.
Türk milletinin tek başına iktidara gelen partilere ikinci bir şans daha verdiklierini bu düşünceninde yanlış olduğunu dile getiren Topçu, konuşmasında şunları kaydetti:
“Bizdeki zihniyet şu veya bu sebeple tek başına iktidara gelen partilere ikinci seçimde millet olarak bir şans daha veriyoruz bu uygulama yanlıştır. Başlanan işler, ısınma hareketleri tamamlansın derken halk bir dönem daha geçiyorç. Türkiye'nin iç meseleleri hallolmamışsa, ekonomide başarısızlık tablosu ortada ise vatandaşın tenceresi kaynamıyorsa evine akşam 3 ekmek yerine 1 ekmek götürüyorsa üçüncü seçimde o partiye artık oy vermiyor.” şeklinde çarpıcı açıklamalarada bulundu.
Mevcut hükümete dış güçlerin destek verdiğini iddia eden Topçu, 2011 TBMM genel seçimlerde dış güçlerin desteklediği partilerin değil halk tarafından desteklenen partilerin kazanacağını savundu.
Mevcut Hükümetten önce Türkiye'nin dış borucunun çok az olduğunu ancak AKP hükümetinin 8 yıllık iktidarı döneminde Türkiye'nin dış borcunun yüzde yüz arttığını savunan Topçu konuşmasında şu çarpıcı noktalara dikkat çektti:
“AKP iktidara geldiği zaman Türkiye'nin borcu 224 Milyar dolardı şimdi 650 Milyar dolar iktidar oldukları zaman hane halkının borcu yani insanların birbirine olan borcu, arkadaşından borç almış, beyaz eşya almış, banka kredisi çekmiş, ev veya araba borcu, kredi kartları borçlarının toplamı 4,5 Milyar dolardı ama hane halkının borcu şidi 115 Milyar dolara çıkmıştır. Başarı mı başarızlık mı buna yine halk karar verir. Hükümet iç meseleleri çözemediği için sünni gündemlerle halkı oyalıyor”
Topçu, son olarak Türkiye'nin yeniden bir terör sarmalının içine çekilmek istendiğini iddia ederek; İsrail'in, Türkiye ve İran'ı kendisine karşı bir ittifak olarak gördüğünü ve ABD başta olmak üzere bütün dünya devletlerini de bu senaryoya inandırmak istediğini ve ifade etti.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com