Biz Yerine Getiremeyeceğimiz Sözü Vermeyiz!

Biz Yerine Getiremeyeceğimiz Sözü Vermeyiz!
Başbakan Erdoğan, İsim vermedi ama Kılıçdaroğlu'nun vaatlerinin hesapsız olduğunu iddia etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, isim vermeden Kılıçdaroğlu'na çattı verilen sözlerin hesabının yapılmadığını söyledi. Bu açıklamalara iş adamlarının da tepki göstermediğini söyleyen Erdoğan, vaatlerin havada uçuştuğunu, ortaya sürülen hayallerin hesaplarının yapılmadığını söyleyerek "Biz yerine getiremeyeceğimiz sözü vermeyiz" dedi.

Erdoğan, İmedya tarafından Rixos Otel'de düzenlenen ödül törenine katıldı. Erdoğan'da İmedya'nın 2010 yılı en başarılı lider ödülü verildi. Erdoğan, törende yaptığı konuşmasında, iktidarları döneminde 15 bin bölünmüş otoyol yaptıklarını, 2023 yılına kadar ikinci bir 15 bin kilometrelik yol daha yapacaklarını ifade etti.

Erdoğan, havayolunda da önemli adımları attıklarına işaret ederek, "Havayolunu kaymak takımının yolu yapmadık. Havayolunu halkın yolu haline getirdik. Alt gelir grupları bile uçağa binmeye başladı. Ali bey (Pegasusun sahibi Ali Sabancı) gözüme bakıyor. Diyor ki 'Ben otobüslerden daha ucuza yolcu taşıyorum' diyor. Rekabet başladı. Biz geldiğimizde tek THY vardı " dedi.

DÜNYANIN SEKİZ ÜLKESİNDEN BİRİSİYİZ

Hızlı tren konusunda dünyadaki sekiz ülkeden birisi olduklarını kaydeden Erdoğan, Ankara-Eskişehir'e hızlı trenle gidildiğini, İstanbul hattı yapılıyor. Konya'ta test sürüşlerini başlattık. Sivas devam ediyor. İstanbul'dan Erzurum'a hızlı trenle gideceğiz" diye konuştu. Erdoğan, Türkiye'de popülizm döneminin geride kaldığına işaret ederek, Türkiye anayasada belirtilen süre içerisinde seçimleri gerçekleştirme alışkanlığına kazandığını kaydetti. İlk defa ilan edilen süre içerisinde seçim yapıldığını vurgulayan Erdoğan, seçime rağmen bütçe dengesini bozmama alışkanlığının, popülizmin değer ifade etmediği, tepkiyle karşılandığın siyasi bilinci kazandığını söyledi.

"YERİNE GETİREMEYECEĞİMİZ SÖZÜ VERMEYİZ"

Başbakan Erdoğan, bu yeni süreçte havada uçuşan vaatler, hesabı yapılmadan ortaya sürülen hayaller değil, planlar, projeksiyonlar, ayakları yere basan hedeflerin değer ifade ettiğine dikkat çekerek, "Biz yerine getiremeyeceğimiz sözü vermeyiz. Yola çıkarken bir söz verdik: 'Ne aldanan, ne aldatan olacağız' dedik. Geçmişte bu ülkede kuru kuruya vaatler yapıldı. Yıllar geçti bunların hiçbiri yerine gelmedi. Şimdi bunlar söyleniyor. Evde oturan kadınlara maaşlar bağlanıyor. Bunlar nasıl verilecek. Çalışan ile çalışmayan nasıl olacak. Bu vereceğiniz rakamların hesabını yaptık diyorlar. Çalışan ile çalışmayan arasındaki fark nasıl olacak. Sosyal devlet bilinciyse zaten belli oranda yapılıyor. Söylediğiniz rakamların hesabını hiç yapıyor musunuz?' diye sorduğunuzda 'zaten onların hesabını yaptık' diyorlar. Masaya oturuyoruz ki bu hesaplarla bütçeleri kurtarmamız hayatta mümkün değil. İşadamları ne hikmetse bu konuda hiç açıklama yapmıyorlar. Gerçekler ortada. Milleti aldatmayın, samimi olun, dürüst olun ve yapacağınızı söyleyin. Yere sağlam basmak zorundayız. Kazandıklarımızın heba edilmesine, zorluklarla elde ettiklerimizin carcur edilmesine artık millet izin vermeyecek, buna fırsat tanımayacaktır."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com