"Biz yolumuza devam ediyoruz"

"Biz yolumuza devam ediyoruz"
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'İstanbul'a kanal yapacağına Adıyaman'a su kanalı yap' sözlerini eleştirerek, "Kendisinin haberi yok.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'İstanbul'a kanal yapacağına Adıyaman'a su kanalı yap' sözlerini eleştirerek, 'Kendisinin haberi yok. Bütün Türkiye'nin içme suyu problemini hallettik. Adıyaman'a da dağları delmek suretiyle su götürdük' dedi.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu memleketi Afyonkarahisar'da seçim çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Bakan Eroğlu, AK Parti il yönetimi ve AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları üyeleri ile birlikte esnaf ziyareti gerçekleştirdi. İmaret Cami önünde AK Parti Gençlik Kolları ile bir fotoğraf çektiren Eroğlu, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Kılıçdaroğlu'nun 'İstanbul'a kanal yapacağına Adıyaman'a su kanalı yap' sözlerinin hatırlatılması üzerine Bakan Eroğlu, 'Kendisinin haberi yok.
Bütün Türkiye'nin içme suyu problemini hallettik. Adıyaman'a da dağları delmek suretiyle su götürdük. Kendisinin haberi bile yok. Bir zahmet bu tür şeyleri bir öğrensin' dedi.
'Biz geçmişte CHP'den, o zihniyetten ne teslim almıştık, biliyor musunuz?' diyen Bakan Eroğlu, Kılıçdaroğlu'nun geçmişe bir bakmasını istedi. Aynı zihniyetin İstanbul'u, Ankara'yı, İzmir'i susuz bıraktığını anlatan Bakan Eroğlu, 'Suyu tamamen bizim verdiğimizi herkes hatırlıyordur. 1994 yılında ben İSKİ Genel Müdürü iken Başbakanımız Büyükşehir Belediye Başkanı idi. Malumunuz o tarihte İstanbul tamamen susuzdu. Hakikaten susuzluğu dünyaya yayılmıştı. Hatta haftada, 15 günde bir su verebildiğimiz yerler dahi vardı. Şu anda 2060 yılına kadar su meselesi yok' diye konuştu.
ADIYAMAN'IN, 2050 YILINA KADAR SU İHTİYACINI KARŞILAYACAK TESİSİN AÇILIŞI YAPILACAK
Adıyaman'ın da suyunun var olduğunu aktaran Bakan Eroğlu, sadece Adıyaman'a değil, tüm Türkiye'nin şu anda suyunun mevcut olduğunu söyledi. Eroğlu, 'Hiçbir yerde su sıkıntısı görüyor musunuz? Türkiye'nin her yerinde şu anda su akıyor. Kars'ta da, İzmir'de de, Edirne'de de, Diyarbakır'da da su var.Hatta biz gelecekteki su ihtiyacını karşılamak için Adıyaman'a bir tesis yaptık. Seçim yasakları olmasaydı açılışını Başbakanımız yapacaktı. İnşallah seçim yasaklarından sonra Adıyaman'ın 2050 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacak olan tesisin açılışını yapacağız. Şu anda zaten su var. Su var da biz, 2040, 2050, 2060 yılı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde bir planlama yapıyoruz. Biz büyük düşünüyoruz. Onlar gibi böyle günübirlik düşünmüyoruz. CHP'nin zihniyeti zaten konuyu bilmeden ortaya bir şeyler atmaktır' dedi.
'Kendisi acaba AK Parti'yi tenkit etmek dışında bir proje ortaya koyabiliyor mu?' diyen Bakan Eroğlu, CHP'nin veya CHP adaylarının Afyonkarahisar ile ilgili hiçbir proje sunmadığını söyledi. 2023 vizyonu adıyla Afyonkarahisar için muhteşem projeler sunacaklarını dile getiren Bakan Eroğlu, 'Biz onlardan yokluk, benzin kuyrukları, 70 cent'e muhtaç Türkiye devraldık. Şu anda 95 milyar dolar döviz rezerviyle kasaları dolu bir Merkez Bankası var. Büyük bir Türkiye var. Farkı bu işte, onlar peşimizden geledursunlar, biz yolumuza devam ediyoruz' ifadelerini kullandı.
2007 yılında Genelkurmay Başkanı'nın 367'nin sağlanamaması için Erkan Mumcu'ya bir not ilettiği söylentileriyle ilgili olarak Bakan Eroğlu, 'Ben özellikle şunu söylemek istiyorum. Geçmişten ziyade geleceğe emin adımlarla ilerlememiz lazım. Ben, genelde dikkat ederseniz geçmiş hükümetleri dahi hiç dikkate almıyorum. Onlar şöyle yaptı böyle yaptı demiyoruz. Biz geleceğe yapacaklarımızı yaptıklarımızı anlatıyoruz. Doğrusu budur. Onu tarihçiler değerlendirecektir' dedi.

EN ÇEVRECİ HÜKÜMET
Çevre Günü ile ilgili olarak da açıklamada bulunan Bakan Eroğlu, Türkiye'de şu ana kadar gelmiş geçmiş bütün hükümetlerin içinde en çevreci hükümet kendileri olduğunu belirterek şunları söyledi:
'Çünkü biz hakikaten Çevre ve Orman Bakanlığı muhteşem bir şekilde büyüdü. Hatta yatırımlar daha önceki yatırımlar Çevre ve Orman Bakanlığı'nın toplam yatırımlarına baktığımız zaman çok cüzi bir miktarda iken 76 misli büyüdü. Elemanları büyüdü. Güçlü bir Çevre ve Orman Bakanlığı var. Hatta dünyada şu anda biz 11. sıradayız. İnşallah 2023'te dünyadaki ilk 7. sıraya yükselmek için arkadaşlara talimat verdik.'

SEÇİM ÖNCESİNDE TEMEL ATMIYORUZ
Afyonkarahisar'a yapılacak olan spor kompleksinin temelinin ne zaman atılacağıyla ilgili soru üzerine Eroğlu, birtakım kişilerin seçimden önce temel attıklarını söyleyerek, 'Dikkat ederseniz biz temel atmaları, bazı açılışları dahi seçim sonrasına bırakıyoruz. Çünkü mühim olan milletin bize olan güveni. Neden temel atalım. Hatta geçenlerde bir yerde barajın temeli hazırdı bir ilçemizde, dedikler ki, 'Temel at.' Ben dedim ki, 'Temel atmayacağım. Vatandaşın bize güveni daha önemli.' Şu anda inşaat devam
ediyor, gitsinler baksınlar; ama temeli seçimlerden sonra atacağız. Çünkü vatandaşın bize olan itimadı temel atmadan çok daha önemli. Onun için spor kompleksinin temelini seçimden önce atmadık, atmıyoruz. Vatandaşımız görecek, gümbür gümbür seçimlerden sonra temel atacağız. Hemen belki 1 ay sonra' şeklinde konuştu.
Bakan Eroğlu, daha sonra seçim çalışmaları çerçevesinde esnaf ziyaretlerini sürdürdü. Eroğlu, bu gezisi esnasında 'Değişimin farkındayız' yazılı bir kokart taktı. Eroğlu, çarşı merkezindeki esnaf ziyaretinin ardından belde ziyaretleri için kent merkezinden ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com