"Bizde Aynısını Yapacağız"

"Bizde Aynısını Yapacağız"
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Ulusoy ve Birliğin diğer yöneticileriyle çeşitli seyahat acentalarının temsilcilerinden oluşan yaklaşık 85 kişilik heyet, Kütahya'da düzenlenen kültür ve turizm gezisine katıldı. Başa

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Ulusoy ve Birliğin diğer yöneticileriyle çeşitli seyahat acentalarının temsilcilerinden oluşan yaklaşık 85 kişilik heyet, Kütahya'da düzenlenen kültür ve turizm gezisine katıldı. Başaran Ulusoy, Belediye Sosyal Tesislerinde onuruna verilen yemek sonrası yaptığı konuşmada;'Bize vize koymaya kalkan, okşanması gereken bir ülkenin insanlarını zaman zaman kaşıyan bir anlayışı şiddetle yerdiğim gibi inşallah bir gün de biz o ülkelere vize koyacağız ve ülkemizi kalkındırmak için elimizden geleni yapacağız'dedi.
Belediye Sosyal Tesislerinde onurlarına verilen yemek sonrası dünyaca ünlü seyyah Evliya Çelebi'nin dedesinin türbesi ve bitişiğindeki Evliya Çelebi Müze Evini ziyaret ederek geziye başlayan heyet, daha sonra belediye bünyesinde kadın girişimcilerin el sanatları ürünlerini tasarlayıp ürettiği Kütahya El Sanatları A.Ş'ye (KESTAŞ) ait tesisleri gezdi.
Ulusoy ve beraberindekiler, Rüstem Paşa ve Cemile Gül El Sanatları Merkezleri, Kent Tarihi Müzesi, Şükrü Şeker Konağı ve Defterdar Konağı Çini Sanatları Merkezleri, Büyük Bedesten, Arkeoloji ve Çini Müzeleri, Dönenler Camisi, Şengül Hamamı Jeoloji Müzesi ve Kütahya Kalesi'ne de giderek geziyi tamamladı. Gezi sırasında konuklara bu mekanlar hakkında bilgi verildi.
'BÜTÜN GAYEMİZ ÜLKEMİZİ TÜRİZM ALANINDA KALKINDIRMAK'
Başaran Ulusoy, Belediye Sosyal Tesislerinde seyahat acentalarının temsilcilerine yönelik yaptığı konuşmada, kendisi ve arkadaşlarının davasının, Türkiye'nin geleceği olan turizmde ülkeyi kalkındırmak, bölgeleri birbirine bağlamak, gelir seviyesini 10 bin dolarlardan 30 bin dolara çıkarmak olduğunu söyledi.
Yurt dışına çıkan turizmcilerin zaman zaman vize eziyeti çektiğini söyleyen Ulusoy, konuşmasını şöyle sürdürdü:
''Türkiye'nin geleceği parlaktır. Devleti, hükümeti, yerel yönetimi ve sivil toplum örgütleriyle artık Türkiye güçlü bir ülkedir. Güçlü ordusu, güçlü devlet anlayışı, yıkılmaz birlik ve beraberliğimizle kim ne derse desin, içeriden de dışarıdan da istedikleri kadar konuşsunlar, bu ülke güçlü bir ülkedir ve güçlenmeye de davam edecektir.''
Ellerinden geldiğince Kütahya'da turizm için bir şeyler yapmaya çalıştıklarını anlatan Ulusoy, seyahat acentalarının getirecekleri gruplarla bölgenin kalkınmasında insanların yalnız kalmadığını hissettirmeleri gerektiğini kaydetti.
'DİPLOMATİK KRİZLERİ SİYASİLER ÇÖZMELİ'
Evliya Çelebi Müze Evindeki gezinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ulusoy, Çavdarhisar ilçesinde hizmete giren oteli, Anadolu insanına moral olması için yaptırdıklarını belirtti.
Kütahya'ya borç ödemeye geldiklerini ifade eden Ulusoy, bu borcun, ''unutulan Kütahya'yı hak ettiği yere taşımak'' olduğunu bildirdi.
Ulusoy, bir gazetecinin, son aylarda İsrail ile yaşanan olumsuzlukların iki ülke arasındaki turizm ilişkilerini nasıl etkilediği yönündeki sorusunu, ''Türkiye'nin hedefi yılda 30 milyon turist sayısına ulaşmaktır. Böyle krizler siyasilerin halledeceği işlerdir. İsraillerin en rahat edeceği ve en güvenilir ülke Türkiye'dir, ne zaman isterlerse gelebilirler. Artık Türkiye bir iki krizde turizmde yara alacak ülke değildir'' diyerek yanıtladı.
Ulusoy son olarak, sosyo-ekonomik anlamda turizmcilere düşen görevler bulunduğuna işaret ederek;''Bayanlarımıza askerlik görevi gibi ülkeyi tekrar tanıtmak, bu ülkenin en iyi şekilde pazarlanması, erkeklerimize de ikinci askerlik olarak bu ülkenin kalkınmasında tanıtım ve bölgelerin kalkınmasında turizm faaliyetinin önemli olduğunu anlatmak düşer'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com