Bizde benzin parası onlarda bisiklet!

Bizde benzin parası onlarda bisiklet!
Berlin'de milletvekillerine makam otomobili yerine makam bisikleti verilecek.

Berlin Eyalet Meclisi için 18 Eylül'de yapılan son seçimlerden sonra ilk kez bir meclise girmeyi başaran Korsanlar Partisi'nin (Die Piraten), parti meclis grubu başkanının hakkı olan makam otomobilini istemediğini açıklaması üzerine Berlin Eyaleti İçişleri Bakanlığı, parti meclis grubuna bu otomobilin yerine pek çok sayıda bisiklet verilebileceğini bildiridi.
 
DAHA UCUZA MAL OLACAK
 
Berlin Eyaleti İçişleri Bakanlığının bir sözcüsü, meclis grup başkanlarının birer makam oromobili hakkı bulunduğunu belirterek, ancak bunun yerine bir çok bisiklet alınmasının daha ucuza mal olabileceğini söyledi.
 
Kendilerine bu yönde bir talep gelmesi durumunda konunun inceleneceğini ifade eden sözcü, şu ana kadar böyle bir talebin kendilerine ulaşmadığını söyledi.
 
MECLİS GRUBU İSTEMİYOR
 
Korsanlar Partisi Meclis Grubu Başkanı Andreas Braun, daha önce yaptığı açıklamada, hakkı olan makam aracını talep etmeyeceğini belirterek, "Bunu ne için kullanacağımı bilemiyorum. Meclis grubu da istemiyor" şeklinde konuşmuştu.
 
Braun, makam otomobili almasının yerine başka seçeneklerin düşünülmesi gerektiğini ifade ederek, bugüne kadar makam otomobili yerine bisiklet verilmemiş olmasını eleştirmişti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com