Bize Garanti ''Oy'' Gözüyle Bakmayın

Bize Garanti ''Oy'' Gözüyle Bakmayın
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Meclis Başkanı Nihat Delen Denizli'de yapılan Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldığını belirtti. Delen, Koordinasyon Kurulu'nun kendileri açısından çok verimli geçtiğini belirterek, toplantıya k

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Meclis Başkanı Nihat Delen Denizli'de yapılan Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldığını belirtti. Delen, Koordinasyon Kurulu'nun kendileri açısından çok verimli geçtiğini belirterek, toplantıya katılan Bakan'lara ve üst düzey bürokratlara isteklerini ilettiklerini açıkladı.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Meclis Başkanı Nihat Delen, öncelikle hükümetin, yapmış olduğu bu istişare toplantılarının iş dünyası için önemli olduğunu vurguladı. Yeni açılımlarla adeta bölgesine yeniden dönen, milli sınırlar içerisine hapsolmayıp, vizeleri kaldıran, gündemleri belirleyen ve gerektiğinde tepkisini gösterebilen; tüm dünya ülkelerinin, etkisini şiddetle hissettiği ekonomik krizde, iç-dış tüm engellemelere rağmen, yerinde aldığı ve makul tedbirlerle olumsuzlukları en aza indirgeyen hükümette herkesin teşekkür etmesi gerektinide savundu. Daha sonra konuşmasına çarpıcı açıklamarla devam etti.
Bizi 'Koyun' Gibi Görmeyin
Delen, konuşmasına çarpıcı açıklamalarla devam ederek şöyle konuştu:''Biz Kütahya ili olarak, siyasi iktidara en çok oyu veren ve destekleyen üç ilden bir tanesiyiz. Ancak Kütahya ilinin siyasi iktidara verdiği bu destek ve teveccühün yanlış değerlendirilerek; adeta 'Bunlar nasılsa bizden' mantığı ile unutulduğumuzu düşünmekteyiz. Örnek vermek gerekirse, mevcut siyasi iktidara oy vermeyen iller, ulaşım ile ilgili yatırım yağmuru altında yıkanmaktadırlar. İstanbul-Antalya yolu 750 km.'dir. 700 km'si bölünmüş yol, 50 km'si çift yönlü yol. Başbakan Yardımcım, Bakanlarım. Biliyor musunuz bu 50 km. çift yönlü yol Kütahya il sınırları içerisindedir… Allahtan revamı, takdirlerinize arz ederiz.''
Yollarımız Çok Bozuk
Delen, Kütahya'ya diğer hükümetler döeminde yapılan yolların günümüz trafiğine uygun olmadığını belirterek bu yolların bir an öce çözüme kavuşturulmasını isteyerek konuşmasına şöyle devam etti:''İl merkezimizle, ilçelerimiz ve ilçeler arası yollarımız tek partili Cumhuriyet döneminde yapılmış dar, bozuk ve virajlarla doludur. Artık ilçelerimiz (Simav-Dumlupınar gibi.) komşu illere bağlanarak çözüm yollarını aramak istiyorlar.''
Nihat Delen başlanan projelerin sonlandırılmasından duyduğu rahatsızlığı da dile getirerek:''Balıkesir-Kütahya yolu 40 yıl önce başladı. Hala bitirilemedi. Kütahya-Tavşanlı-Domaniç-İnegöl-Bursa arasındaki yolda ise Kütahya sınırları içindeki Tavşanlı-Domaniç arasında hiçbir şey yapılmamış olmasına rağmen, Domaniç-İnegöl arasındaki yol standartlara uygun hale getirilerek, hem ilimizin karayollarının bakımsızlığına ve hem de ilçelerimizin neden komşu illere bağlanmak istediğine dair çok önemli bir örnek olmuştur''.
DPÜ Hastanesine Kadro Verilmeli
Delen, DPÜ hastanesinin bütün altyapsının bitirildiğini, yasal sorumlulukların tamamlandığını belirterek, YÖK tarafından hastaneye neden kadro verilmediğini altını çizdi. Kütahyalılar olarak hastalarını başka illere götürmekten yorulduklarını beliten Delen:''Kütahya olarak bizler, hastalarımızı diğer şehirlere taşımakta ve bundan dolayı maddi, manevi kayıplarımız olmaktadır. Kütahyalılar olarak DPÜ Tıp Fakültemize, Başbakanlığımız kadro kullanma izinleri vererek bir şeref bahşetmiştir. YÖK tarafından kadro kullanım izinlerinin verilmesi doğrultusunda sizin desteğinize ve direktiflerinize ihtiyacımız vardır, bizler hararet ve samimiyetle kadro isteklerimizi sizlere arz ediyoruz. Mevcutta görünen YÖK'ün bu kadro izini kullandırmamaya devam ettiği takdirde Tıp Fakültemiz belki de kapanacaktır''.
TOKİ Uygulaması Çok İyi; ama Haksız Rekabete İzin Verilmemli
TOKİ'nin, çok anlamlı ve belki de Cumhuriyet tarihinde uygulanan en sosyal projelerden biri olduğuna değinen Delen:'' TOKİ'nin yatırım amaçlı değil, barınma amaçlı sosyal konut yapmak görevini destekliyoruz. Ancak mevcut çalışma şekli ile görüntü de arkasına devlet desteği alarak, projenin yapıldığı bölgedeki inşaat sektörü ile haksız rekabet yaptığı ve bu sebeple şikayetler bize gelmektedir.'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com