“Bize verilen sözler unutuldu!

“Bize verilen sözler unutuldu!
Anadolu garajında hizmet veren köy minibüslerinin Kütahya Belediyesi kararıyla yeni terminale taşınması kararı ile ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulunan Kıbrıs Caddesi esnafı, araç şoförleri ve köylüler; "Belediye Başkanı Mustafa İça yerel seçi

Anadolu garajında hizmet veren köy minibüslerinin Kütahya Belediyesi kararıyla yeni terminale taşınması kararı ile ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulunan Kıbrıs Caddesi esnafı, araç şoförleri ve köylüler; 'Belediye Başkanı Mustafa İça yerel seçimlerde bize söz verdi, 'Anadolu garajını buradan kaldırmamız söz konusu değil, bu garaj köylü ve esnaf için vazgeçilmez bir yerdir' Başkan İça bu şekilde bize konuştu, bize verdiği sözü neden unuttu ' şeklinde ifadeler kullandılar

'BELEDİYE BİZE DANIŞMADI'
Geçtiğimiz günlerde Anadolu garajının Kütahya Belediyesi'nin aldığı karar doğrultusunda hizmet dışı bırakılmaya çalışıldığını savunan yaklaşık 60 minibüs şoförü ile birlikte Kütahya Belediyesi önünde eylem yaptıklarını ve bu eylem sonrasında belediye yetkilerinin köy minibüslerinin yeni terminale taşınmayacağı yönünde bilgilendirildiklerini Ünal Kartalmış (38); 'Bu garajda hizmet veren köy minibüslerinin yeni terminale taşınması önünde Kütahya Belediyesi karar almış ama bu kararı belediye bize danışmadan almış. Bu şekilde bir uygulamaya belediyenin imza atmasına biz anlam veremiyoruz. Köylüyü, esnafı ve şoförü düşünen yok bu durmuma yetkililer sesiz kalmamalı' dedi.

'KÖYLÜ NEDEN DÜŞÜNÜLMÜYOR'
Şehirler arası otobüslerle gelen yolcuların şehir içine servislerle taşındığını ancak köylerden gelen yolcuların çevre yolunda yada otobüs terminalinde indirilmesi yönünde belediyenin kendilerini zorladığını belirten Yusuf Özen (48); 'Bu durumda köyden gelen yolcuların ayrıca bir defa daha taşıt değiştirmesi yönüyle şehir merkezine ulaşabileceği gibi bu kadar sıkıntı çektirilecektir. Çevre yolunda yolcu indirmemiz bizim köylü vatandaşımız için ayrıca tehlike arz etmektedir. Söylentilerden duyduğumuz kadarı ile yeni otobüs terminalinde bulunan 3 adet büfeci ve bir adet tuvaletçinin ve kahvehane müstecirinin şikayeti üzerine bu kararın alındığı ve bu kadar köylüye sadece ve sadece beş tane müstecirden dolayı bu eziyetin çektirilmesi sizce uygun mu dur.' şeklinde tepkisini dile getirdi.

'ESKİ HAL YERİ BİZE TAHSİS EDİLMELİ'
Ben yıllardan beri bu garaja şoför olarak yolcu taşıyorum, belediyenin almış olduğu bu kararda bize danışılmadı diyen Seyfettin Sekizli (30); 'Anadolu garajının mevcut araçları karşılaymadığı ve bu yüzden yeni terminale taşınması gerektiği yönünde belediye karar alıyor. Belediyenin daha önce hal olarak kullandığı yer şu anda Anadolu garajı için uygun bir yerdir. Oranın sit alanı olduğu söylenilmektedir, yalnız sit olarak söylenen yer, caddeye bakan ön binadır. Bu bina, ortadan bölünerek cadde kısmına bakan tarafı, ticarethane yapılıp kiraya verilebilir, iç tarafa bakan kısmına da, aynı Anadolu garajında bulunan yazıhaneler ve kahvehane yapılıp kiraya verilebilir.' dedi.

'BELEDİYE BİZİ YALNIZLAŞTIRDI'
Kıbrıs caddesinin hareketli olmasını ve burada olan esnafın maddi anlamda rahatlamasını köylerden gelen yolcuların sağladığını ifade eden Sedat Karabağ, Kütahya Belediyesi'nin kendilerini yalnızlaştırdığını söyledi.
Eğer Anadolu garajı yeni terminale taşınırsa, saman pazarının canlılığı bitirilmemiş olur, aynı zamanda da, Kıbrıs caddesi esnafıda büyük bir sıkıntı içine girer diyen Cevat Kaya (), konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Osman gazi yolu arasında demir yolunun hemen üst tarafında bulunan boş alana bu garaj yapılabilir, yine aynı şekilde çarşıdaki hareket bitmemiş olur. Adnan Menderes Bulvarı şimdiki, Atatürk Bulvarı gibi hareket kazanmış olur. Yüzlerce esnaf buralardan sebeblenmektedir. Bizim kanaatımızla yalnızca 5 tane esnaf için, bu kadar köylü vatandaş, saman pazarı esnafı ve buralarda bulunan esnaf heba edilmemelidir.'
'YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ VERİLEN SÖZLER ŞİMDİ NEDEN UNUTULDU'
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'nın 2007 yerel seçimler öncesi kendilerini ziyaret ettiğini ifade eden Nazmi Çelebi; 'Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, yerel seçimler öncesi bizi ziyaret etti. Bize Anadolu garajının kesinlikle yerinde duracağını söyledi ama şimdi ne olduda Başkan İça bu garajın buradan kaldırılması gerektiğini söylüyor. Biz başkandan verdiği sözlerin arkasında durmasını istiyoruz.' şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com