"Bizi iyi ki, AB'ye almamışlar"

"Bizi iyi ki, AB'ye almamışlar"
Bakan Yılmaz, Türkiye'nin AB'ye alınmamasıyla ilgili şaşırtıcı açıklamalarda bulundu

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne alınmamasının ilk bakışta olumsuz algılanabileceğini dile getirerek, "O birliğin içinde olmamak Türkiye'nin lehine" dedi.

Konya'da çeşitli programlara katılan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AKP Ilgın İlçe Başkanlığı tarafından Sedirlihan Restoran'da düzenlenen "Lider Türkiye" konulu siyaset akademesi programına katıldı.
 
Burada yaptığı konuşmada Türkiye ve dünyadaki ekonomik durumdan söz eden Yılmaz, sözü AB'deki krize getirdi. Bakan Yılmaz, "AB'ye alınmamış olmamız, bize bir ayırımcılık yapılmış olması, belki ilk bakışta negatif gibi gelebilir. Ancak şu an gösterdi ki, belki o birliğin içinde olmamak Türkiye'nin lehine. Yunanistan'a yardım ettiler, kurtaramadılar. Yunanistan hala krizden çıkabildi mi? Tartışmalıdır. Dolayısıyla Türkiye, bu dönemde çok daha iyi durumda. Son 200 yıldır Türk kamu maliyesinin değerleri İngiliz kamu maliyesinden çok daha iyi durumdadır. İnşallah çok daha duruma gideceğiz" dedi.
 
 
ABD BİZİ DOST GÖRÜYOR
 
Türkiye'nin, dünyada dostluğuyla gurur duyulan bir ülke olduğunu söyleyen Bakan Yılmaz, şöyle konuştu:
 
"Amerika -Türk konseyinin Amerika'da yapılan en son toplantısına, Amerikan Genelkurmay Başkanlığı'nın sitesine girersiniz, oradan görürsünüz, 'Biz Türkiye'ye dostumuz demekten gurur duyuyoruz' diye. Bunu Amerika'nın Genelkurmay Başkanı diyor. Kendi sitelerinde de vardır. Açın bakın. Biz böyle yapmak istiyoruz. Zaten şu an da öyle oldu. Ama bundan sonra da yapacağız. 'Türkye benim dostum denilmesinden' o ülkeninn gurur duyması yeterlidir. Biz de gurur duyacağız ama biz gayret edeceğiz. Türkiye'nin dostluğu tek başına bu ülkelere yeterli hale getirmek gerekir."

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com