"Bizi öldürmek istediler"

"Bizi öldürmek istediler"
1 Mayıs’ta alnına gaz bombası isabet eden bir kişi daha ortaya çıktı.

Beyin zarı hasar gören ve Şişli Etfal Hastanesi'nde beyin ameliyatı geçiren Fehmi Oral Meşe, “Sadece bayram kutlayacaktık, bizi öldürmek istediler” dedi.

Fehmi Oral Meşe, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde alnına isabet eden gaz bombasıyla ağır yaralandı. Meşe tedavi gördüğü Şişli Etfal Hastanesi’nde bianet’e yaptığı açıklamada, polislerin yaklaşık 10-15 metre karşısında olduğunu ve gaz bombasını tam yüzüne nişan alarak, hedef gözeterek attıklarını söyledi.

"KÖPRÜDEN GAZ BOMBASI YAĞIYORDU"

Bianet'ten Ayça Söylemez'in haberine göre, 21 yaşındaki Meşe’nin mesleği elektrikçi, “Ama şimdi işsizim” diyor. 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamak isteyen binlerce kişiden biri olan Meşe, otobüsle Okmeydanı’ndan Mecidiyeköy’e kadar geldiğini, burada arkadaşlarıyla birlikte otobüsten iner inmez durdurulduklarını anlatıyor:

Polis bizi Trump Towers’ın yan sokağının girişinde durdurdu ve geçemeyeceğimizi söyledi. Neden, dedik sadece ‘Yasak’ dediler. Biz de köprünün diğer tarafından geçmek istedik. Bu sırada, köprünün üzerinden gaz bombası attılar, 1 Mayıs için orada olanların yanı sıra işine gitmeye çalışan birçok insan vardı yolda. Onların da üzerine köprünün üstünden gaz bombaları yağıyordu.”

Sokaktaki barikatın tam karşısındaydım, polisle aramda 10-15 metre vardı, hiçbir uyarı yapmadan, gaz bombası atan silahı bana tutarak ateşlediğini gördüm. Hızla geriye düştüm, ilk hissettiğim büyük bir baş ağrısıydı. Arkadaşlarım yanıma geldi, başıma kıyafetleriyle tampon yaparak bir araca bindirdiler.”

ÜÇ HASTANE DOLAŞTILAR

Hastaneye gidişleri sırasında bilincinin açık olduğunu söyleyen Meşe, hastanedeki asansörde kendi yüzünü görünce fenalaştığını söyledi:

“Önce civardaki bir polikliniğe gittik, orada tedavi için gerekli teknik ekipman ve beyin cerrahı olmadığını söyleyip ambulans çağırdılar. Yarım saat ambulans bekledik, sonra Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittik.”

Ancak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de “beyin cerrahının ameliyatta olduğu” gerekçesiyle geri çevrildiler. Oysa Meşe, ambulanstan hastanenin arandığını ve gelmelerinin kabul edildiğini söylüyor:

“Son olarak Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geldik, ben hemen ameliyata alınmışım. O sırada ailem gelmiş. Ameliyat altı saat sürmüş.”

BEYİN ZARI ZEDELENDİ

“Hala başım ağrıyor” diyen Meşe, “Tek gözümü kaybetme riskim vardı ancak şimdilik o risk ortadan kalktı. Beyin zarım zedelenmiş. Doktor, başımın ön tarafından vurulduğum için asabiyet gibi bazı kişilik değişimleri meydana gelebileceğini söyledi” diye konuştu.

Fehmi Oral Meşe 10 gün daha hastanede tedavi görecek. Doktor, baş ağrısının bir ay daha devam edeceğini söylüyor. Kalıcı hasar kalıp kalmayacağı ise ileriki zamanlarda anlaşılacak.

Meşe, “Biz sadece bayram kutlamak istemiştik, üzerimize saldırdılar. O kadar çok gaz bombası attılar ki, sadece başımdan değil bacağımdan da yaralandım” diyor.

 SUÇ DUYURUSU YAPILDI

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İstanbul Şubesi, 2 Mayıs’ta aralarında Meşe’nin de olduğu yaralılarla ilgili, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve polisler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Polisin attığı gaz bombaları ve fişeklerin isabet etmesi nedeniyle Çağdaş Büyükbaş, Dilan Alp, Zafer Yolcu, Meral Dönmez, Serdal Gül, Zeynel Sabaz ve İbrahim Akal da ağır yaralanmıştı. Gül, Dönmez ve Alp’in hastanede halen tedavileri sürüyor. Akal ise gaz bombası kapsülü isabet etmesi sonucu sağ gözünü yitirdi. (MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com