“Bizim dönemimizde UTAŞ zarar etmedi”

“Bizim dönemimizde UTAŞ zarar etmedi”
AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper, geçtiğimiz günlerde UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çekçek'in kendisine yönelik yaptığı eleştirilere cevap verdi. Alper UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı olduğu dönemde şirketi zarara uğratmadığını belirterek, “Gör

AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper, geçtiğimiz günlerde UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çekçek'in kendisine yönelik yaptığı eleştirilere cevap verdi. Alper UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı olduğu dönemde şirketi zarara uğratmadığını belirterek, “Görevde kaldığım süre içerisinde Uşak Belediyesi'ne 6 milyon TL katkı sağladık”dedi.

AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper, geçtiğimiz günlerde UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çekçek'in kendisine yönelik yaptığı eleştirilere cevap verdi. Alper UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı olduğu dönemde şirketi zarara uğratmadığını belirterek, “Görevde kaldığım süre içerisinde Uşak Belediyesi'ne 6 milyon TL katkı sağladık”dedi.
AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper, 1996 yılında belediyenin taş ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan ve yüzde 99 hissesi Uşak Belediyesi'ne ait olan UTAŞ firmasında mevcut yönetimin kendisine yönettiği eleştirileri değerlendirdi. UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı olduğu dönemde şirketi çalışır hale getirip Uşak Belediyesi'ne ciddi katkı sağladıklarını ifade eden Alper, mevcut UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çekçek'in “Hilmi Alper UTAŞ'ı büyük zarara uğrattı” açıklamasına cevap verdi. Yaptığı açıklamada UTAŞ'ta 2004 ile 2009 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptığını anlatan Hilmi Alper, bu süre içerisinde toplam 10 milyon 768 bin TL ciro yaptıklarını belirtti. Mevcut UTAŞ yönetiminin kendisi ile ilgili yaptığı eleştirilerin çarpıtmadan ibaret olduğunu kaydeden Hilmi Alper, “Bugünkü UTAŞ yönetimi 1999 ile 2009 yılları arasındaki gelir gider tablolarını halkın görebileceği yerlere assın o zaman Uşaklılar şirketi kimin zarar kimin kar ettirdiğini görecektir”dedi.
Hilmi Alper konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi; “Bugüne kadar UTAŞ konusunda hiç konuşmadım. Belgeleri ortaya koyarak konuşmak için bekledim Bu konuda gizlenecek bir durum yok. İsteyen herkes şirket bilgilerini ulaşabilir. Evraklar UTAŞ'ın bünyesinde var. 1999 yılındaki yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilen Ali Erdoğan döneminde şirket çalıştırılamayarak kapatılmıştı. UTAŞ'ın 200 dönümlük arazide ocağı vardı. Ruhsat yenileme işlemlerini yapmadıkları için bu arazi Kütahya Belediyesi'ne ait Belde A.Ş adındaki bir firmanın mülkiyetine geçti. Bunun sonucunda UTAŞ 20 dönümlük bir araziye hapsedildi. Bu çok ciddi bir hatadır. Bu ruhsatların başka bir firmaya geçmesine sebep olmak büyük bir hatadır.Ardından 2004 yerel seçimlerinde Ali Erdoğan seçimleri kaybetti. AK Parti Uşak belediyesini kazandı. 2005 yılında Belediye Başkanımız beni UTAŞ'ın başına getirdi. Ben göreve geldiğimde şirkete ait makineler dahi kullanılamaz haldeydi. Makineleri revize ettik. Şirketi verimli hale getirmek için projeler üretip çalışmalara hız verdik. UTAŞ olarak parke taş işinde belediyemiz için ciddi kazanımlar sağladık. Her yıl 250 bin ton mıcırı belediyeye temin ederek belediyenin yılda bir milyon 500 bin TL tasarruf etmesini sağladık. Bu da 4 yılda 6 milyon TL gibi bir paranın belediye kasasında kalması anlamına geliyor. 2005 ile 2008 yılları arasında şirket 10 milyon 768 bin TL ciro yapmıştır. 42 bin TL de para kazanmıştır. Bilançolar rakamlarla ortaydayken birilerinin çıkıp UTAŞ, Hilmi Alper döneminde büyük zarara uğratıldı demesi çarpıtmadan ibarettir. Ben Uşak halkına UTAŞ'ın bizim dönemimizden önceki yıllarda ortaya çıkan bilançolarını da açıklamak istiyorum. UTAŞ 1999 ile 2004 yılları arasında yani şimdiki Belediye Başkanımız Ali Erdoğan döneminde bir milyon 893 bin TL ciro yapmış ve 190 bin TL zarar etmiştir. Yani UTAŞ bizim dönemimizde hem daha fazla ciro elde etmiştir hem de kar ederek belediyemize 6 milyon TL tasarruf sağlamıştır. Benimle ilgili ortaya atılan iddialara cevap verdim. Aksini iddia edenler UTAŞ'ın 1999 ile 2008 yılları arasındaki gelir gider tablolarını Uşak halkının görebileceği yerlerde ilan versin. Halk bunun sonucunda UTAŞ'ı kimin zarara uğratıp kimin kar ettirdiğini görecektir”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com