"Bizim Gerçek Gündemimiz İşsizlik Olmalı"

"Bizim Gerçek Gündemimiz İşsizlik Olmalı"
Türkiye Partisi (TP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahfuz Güler ile Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İhsan Işık Türkiye Partisi Kütahya İl Başkanlığını ziyaret ettiler.

Türkiye Partisi (TP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahfuz Güler ile Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İhsan Işık Türkiye Partisi Kütahya İl Başkanlığını ziyaret ettiler. Türkiye gündemine ilişkin yapılan açıklamalarda Türkiye'nin kanyan yarası haline gelen işsizliğe hükümetin çözüm bulmak için çaba sarf etmediğine vurgu yapıldı.
Basın mensuplarına açıklama yapan Türkiye Partisi (TP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahfuz Güler, AKP'nin kuruluşunda yer aldıklarını ancak AKP'nin yanlış politiklarından dolayı AKP'den ayrıldıklarını özellikle vurguladı.
Güler, partisinin Kütahya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, yaklaşık 1 yıl önce kurdukları partilerinin tüm Türkiye'de örgütlenmesini tamamladığını bildirdi.
Türkiye'nin iyi yönetilemediğini öne süren Güler, ''tüyü bitmemiş yetimin hakkına sahip çıkacak, demokrasi ve insan haklarından yana, küresel sermayenin değil vatandaşın emrinde olan bir hükümet modelini önemsediklerini'' söyledi.
Güler, 1982'den bu yana Anayasa'da birçok kez değişiklik yapıldığını anımsatarak, şöyle konuştu:
''Sivil, demokratik bir Anayasa istiyoruz. Bu 30 madde içerisinde 1-2'si dışında mevcut hükümet kendisini sağlama almak için değişiklikler yapıyor. Bu anayasa değişikliğinde toplumu birinci derecede ilgilendiren hiçbir hayırlı iş yok. Halkımızın eğitim düzeyini, refahını, örgütlenme anlayışını etkileyecek bir düzenleme getirmiyor. Parti kapatmayı zorlaştırıyor, yargı üyelerini kontrol altına almaya çalışıyor, Anayasa Mahkemesini sağlama alıyor. Bu üç temel konuda değişiklik yapıyor. Anayasa değişikliği konsensüs sağlanarak yapılır, TBMM içindeki ve dışındaki partilerle toplumun bütün katmanlarının, sivil toplum örgütlerinin görüşlerinin alınması ve sivil bir Anayasa olmasının sağlanması gerekiyor.''
Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) açıkladığı işsizlik oranlarının gerçeği yansıtmadığını savunan Güler, ''Gerçek işsizlik oranı yüzde 30'ları bulmuştur. En büyük sorunumuz işsizliktir, her evde işsiz var. Çünkü yatırım yapanlar cezalandırılıyor. Üretime destek vermezseniz istihdam yaratamazsınız, istihdam yaratamazsanız işsizliğin önüne geçemezsiniz'' diye konuştu.
Toplantıda, partinin Genel Başkan Yardımcısı İhsan Işık, Kütahya İl Başkanı Şükrü Güzen ve Merkez İlçe Başkanı Ramazan Doğan da hazır bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com