"Bizim hocayı ziyaret edecektik ama..."

"Bizim hocayı ziyaret edecektik ama..."
Beşiktaş'ın Çek futbolcusu Tomas Sivok, Türkiye'de yaşanan futbol depremiyle ilgili olarak sports.cz'ye konuştu.

Türkiye'de olaylarla ilgili olarak kimsenin ne olacağını bilmediğini belirten Sivok, “Daha tutuklamalar olacağını duyuyoruz” diye konuştu. 

Türkiye Süper Kupası finalinin süresiz ertelenmesinin kendilerini çok rahatsız ettiğini belirten Sivok, “Kulüp içinde hoş olmayan bir ortam var. Ama bu bütün Türk futbolu için geçerli. Bizim antrenör sorguya alındı, hatta yargılama öncesi tutuklu bulunuyor. Biz onu ziyaret etmek istedik ama izin verilmedi” dedi. 

Türkiye'de skandalın büyümeye devam ettiğini belirten Sivok, “Yönetim Beşiktaş karşı yapılan tüm iddiaların yanlış olduğunu, masum olduğunu iddia ediyor. Tabii ki medya spekülasyonlarla dolu. Ama bize takip etmeyin deniyor. Her durumda, gerçekten zor bir durum, ben özellikle futbol düşünüyorum” dedi. “Varolan bir gözaltı durumu varken ve bu kadar uzun süre tutuklamalar olduğunu ise bir türlü göz ardı edemiyorum” dedi. 

Sivok “Ligi Eylül başına ertelendi, ancak o zaman başlayacağına dair bir garanti de yok. Bugüne kadar yalnızca dört hazırlık maçı oynadık. İskoçya ile oynanacak milli maça nasıl hazır olacağız? Diye sordu!

Milli takımda en iyisini yapacaklarını söyleyen Sivok, “Dediğim gibi bu durum ideal değil. Baros ve Rajnoch da rahatsız. 

İzin süresince Türkiye'de ailesinin yanında kaldığını belirten Sivok, sonucu merakla beklediğini de söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com