‘Bizim Kahraman Müdür’

‘Bizim Kahraman Müdür’
ANNE NEBAHAT GÖKCAN OĞLU ŞEHİT OLMADAN İKİ SAAT ÖNCE OĞLUYLA SON KEZ GÖRÜŞTÜĞÜNÜ MESAİ ARKADAŞLARININ ‘BİZİM KAHRAMAN MÜDÜR’ DİYE KONUŞTUKLARINI SÖYLEDİ.

İHSAN TUNÇOĞLU/AKİS/ KÜTAHYA
Antalya’da gaspçı  tarafından şehit edilen Konyaaltı Emniyet Müdürü Uğur Gökcan(41)’ın ilginç bir hayat hikayesi var. Şehit Emniyet Müdürünün gözü yaşlı annesi Nebahat Gökcan(64) ve babası emekli işçi M.Ali Gökcan (69) oğullarının hayat hikayesini anlattılar. Anne Nebahat, baba M.Ali Gökcan oğullarının küçük yaşlardan beri polis olmayı arzu ettiğini, hem de ‘bayrağı en önde ben taşıyacağım’ diye hayal kurduğunu söylediler. Gözü yaşlı anne sözlerini şöyle sürdürdü: “ Oğlumuz ortaokulu bitirince Polis Koleji sınavlarına girdi. Kendisi gibi Kütahya Maltepe Ortaokulundan mezun olan 2 arkadaşı ile birlikte İstanbul’da imtihana girdiler. İçlerinde sadece Uğur kazandı. 3 yıl sonra Ankara Polis Akademisine girdi. Buradan mezun olduktan sonra Eskişehir’e komiser yardımcısı olarak tayin oldu. Mutluluktan uçuyordu. Sonra 1996 yılında kendisi gibi Polis olan Gülhan ile evlendi. Mutlu bir yuva kurmuşlardı.  Gizem ve Gökalp adında iki torunumuz oldu” dedi.
Herkese yardımcı olmayı çok sevdiğini söyleyen  Anne Nebehat Gökcan Şehit olan oğlu Uğur Gökcan’ın çocukken polisden çok korktuğunu söyleyerek şehit olan oğlunun şu sözlerini aktardı: “Biz çocukken polislerden çok korkardık. Polislerin korku değil şefkatle tanınmasını isterim der ve bunun için çok gayret ederdi. 20 yıllık meslek hayatı boyunca hiç kimseye bir tokat bile atmış değildir. Çok fedakar çalışırdı. Eşi de polis olduğu için onu hep anlayışla karşılardı” dedi.

SİİRT VE MARDİNDE TERÖRLE MÜCADELE DE 7 YIL ÇALIŞTI
Anne baba şehit oğullarının hayatını gazetemize anlatmaya devam ediyor ve şunları söylüyor: “ Uğur 3 yıl Siirt de, 4 yıl da Mardin de terörle mücadelede çalıştı. Mardin de Terörle Mücadele Müdürü olarak başarılı görevler yaptı. Gözünü budaktan sakınmazdı. Hep en önde olur, emrindeki memurları hep korurdu. Gösterdiği kahramanlıklar nedeniyle mesai arkadaşları ondan bahsederken ‘Bizim Kahraman Müdür’ diye konuşurlarmış. Bu defa da yine en önde psikopat gaspçıyı ikna etmeye çalışırken onun hain kurşunlarına hedef oldu. Görev yaptığı her yerde fedakar ve cesur davranışları ile amirlerinin ve üst makamların hep takdirlerini kazanmıştı. Kütahya’ya bayramlarda gelir bizimle vakit geçirirdi. Bize, aldığı takdirnameleri anlatır, gurur duyardı. Biz de gururlanırdık. Mardin den sonra 2007 yılında Antalya’ya tayin olunca sevinmiştik. Antalya’da 2 yıl Asayiş Şube Müdürü olarak görev yaptı. Siirt de, Mardin de gece-gündüz demeden çalıştı, çok çile çekti. Antalya’da kendisi ve ailesi rahat edecek, çocukları iyi bir eğitim görecek diye seviniyordu. Aile bağları çok kuvvetliydi”dedi.

ANNE NEBAHAT GÖKCAN: “OĞLUMLA ÖLMEDEN 2 SAAT ÖNCE TELEFONLA KONUŞTUM”
Anne Nebahat Gökcan, oğluyla ölmeden 2 saat önce telefonla konuştuğunu belirterek şunları söyledi: “ Gece rüyamda Uğur’umu hasta gördüm. Babasına anlattım. ‘Hanım telefon et bakalım, sesini duyalım’ dedi. Zaten arada bir o bizi arar, bazen da biz onu arar sohbet ederdik. Telefonda ona rüyamı anlatmadım ama ‘oğlum sesin pek iyi gelmiyor, hasta mısın yoksa’ dedim. Oğlum ‘Anne çok şükür hasta filan değilim. Sadece soğuk su içtiğim için sesim biraz bozulmuş o kadar’ dedi. Meğer evladımla son görüşmemiz olmuş. 2 saat sonra televizyonlarda şehit olduğu haberini alınca yıkıldık. Sanki yine kötü bir rüya görüyor gibiyim. Allah’ım canımız evladımızı bizden çok seviyormuş onu yanına aldı” dedi.
Acılı anne baba şehit olan oğullarının acısını paylaşan başta İçişleri Bakan yardımcısı Osman Güneş’e, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi’ye, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu’na, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça’ya, Kütahya İl Jandarma Komutanı Albay Bektaş Arslan’a, Kütahya İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık’a, Kütahya Emniyet Müdür Yardımcıları Sami Ekim’e, Özdem Fındıklı’ya, Emniyet mensuplarına ve ismini sayamadıkları herkese teşekkür ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com