Bizim Okul dizisine yeni ayar!

Bizim Okul dizisine yeni ayar!
İsanbul İl Milli Eğitim Müdürü yapımcı Türker İnanoğlu'yla görüştü.

Yayınlandığı günden beri eğitim camiası tarafından kınanan ve RTÜK'e çok sayıda şikayet edilen Bizim Okul dizisinde bir takım değişiklikler yapılacak. İstanbul İl Milli Eğiim Müdürü Muammer Yıldız dizinin yapımcısı usta yönetmen Türker İnanoğlu'yla görüştüğünü ve onunda bu durumdan rahatsızlık duyduğunu ve dizide bazı düzenlemelerin yapılacağını twitter hesabından duyurdu.

Muammer Yıldız'ın attığı twitler ise şöyle:

Bizim Okul dizisin yapımcısı usta yönetmen Türker İnanoğluyla görüştüm. Diziyle ilgili yapılan eleştirilerden müteessir olmuş.

Diziye yapılan eleştitileri önemsediğini ve konsepte değişiklikler yapacağını söyledi. İyi örneklerlerden hareketle bir dizi bekliyoruz.

Anadolu Eğitim Sendikası da diziye sert tepki göstererek RTÜK’e şikayette bulunmuştu. Dizinin öğretmenleri değersizleştirdiğini iddia eden sendika "Yayınlanan ilk bölüm, tanıtımı haklı çıkaracak denli öğretmeni değersizleştiren, öğrenci karşısında karikatürize eden, disiplinsizliği özendiren bir kurguyla ekranlara çıktı” yorumunda bulunmuştu.

Sendika, RTÜK’e şikayet etmekle kalmayıp, öğretmenleri bireysel olarak da şikayet etmeye davet ederek kurumun ilgili biriminin iletişim bilgilerini paylaşmıştı. (BCO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com