BKM MÜDÜRÜ BAKIR, ZONGULDAK FESTİVALİNİ DEĞERLENDİRDİ

BKM MÜDÜRÜ BAKIR, ZONGULDAK FESTİVALİNİ DEĞERLENDİRDİ
BKM MÜDÜRÜ BAKIR, ZONGULDAK FESTİVALİNİ DEĞERLENDİRDİ

ZONGULDAK - Zonguldak Belediye Kültür Merkezi (BKM) Müdürü Abdullah Bakır, Zonguldak’ta yapılacak olan festivali değerlendirdi.
BKM Müdürü Abdullah Bakır, Zonguldak’ta yapılacak olan Zonguldak Karaelmas 2012 Karadeniz Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali hakkında bilgi verdi.
Zonguldak Karaelmas 2012 Karadeniz Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nin çok güzel ve renkli geçeceğini söyleyen BKM Müdürü Abdullah Bakır, “Yıl içerisinde yaptığımız çalışmalarımızı bu ay içerisinde yaptığımız müzik dinletileri, tiyatro oyunları ve sergi açılışlarıyla halkımıza sunduk. Halkımız tarafından büyük ilgi gören etkinliklerimiz Zonguldak’ta yapılacak olan Zonguldak Karaelmas 2012 Karadeniz Uluslararası Kültür ve Sanat Festivalinde de sunumlarımızı halkımıza en iyi şekilde yapacağız. 21 Haziren 2012 Perşembe günü Zonguldak’ın düşman işgalinden kurtuluşu ve Uzunmehmet’i anma törenlerinin ardından 12.30’da Fevkani köprü üstünden başlayacak olan kortej yürüyüşü ile Zonguldak Karaelmas 2012 Karadeniz Uluslararası Kültür ve Sanat Festivalimizde başlamış olacak. 24 Haziran akşamına kadar sürecek olan festivalimizde Hadise, Edip Akbayram, Volkan Konak ve Murat Boz konserlerinin yanı sıra yerel sanatçılarımızdan Oğuzhan Bakır, Grup Alaturka, Son viraj, Mecit Çinel, Fahri Bozbaş, Grup Yılmazlar, Sercan Yıldırım, Mustafa Güzeldere, Grup Lotus, Şenol Yavuzyiğit, Reyhan Umut, Grup Şakşuka, Cengizhan Soysal, İlhan Özdemir ve değişik yerel sanatçılarımız sahne alacaklardır. Bu yıl kültür ve sanat ağırlıklı bir çalışma yaparak Zonguldaklı 40 tane şair ve yazarı bir araya getirip söyleşi ve imza günü düzenlenecektir. Belediye Kültür Merkezi’nin ‘Artist Mektebi ve Çürük Elma’ isimli tiyatro oyunları sahnelenecektir. Festival çerçevesinde gazeteci Enver Aysever, Şair ve Tiyatrocu Orhan Aklaya, edebiyat söyleşileri, Nevzat Karakış, şiir ve müzik dinletileri yapılacaktır. BKM, Şafak tortu ve Harun Ersoy’un festival fotoğrafları sergisiyle, merdiven kitapevi ile Cumhuriyet Kitap Kulübü sergisi de olacaktır. Yine, Artvinliler Derneği ile Kazım Koyuncu’yu anma etkinliği olacaktır. Bunun yanında güzellik yarışması, yetenek yarışması, çocuklarımıza yönelik yarışmalar, nakış ve yöresel yemek yarışması ile bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz en güzel Zonguldak ve gazeteci gözüyle en güzel festival fotoğrafı düzenledik. Halkımızı ve tüm gazeteci arkadaşlarımızı bu yarışmalara katılmalarını bekliyoruz. Spor etkinliklerinde sokak basketbolu, satranç turnuvası, tenis turnuvası, briç turnuvası, bilardo turnuvası ve son gün halk koşusu yapılacaktır. Yurtdışından gelen ekipler Ukrayna, Romanya, Makedonya, Gürcistan, Bulgaristan, Moldova, yurtiçinden Hoytur Halk oyunları, Aydın Yöresi ekiplerinin yanı sıra şehrimizde bulunan halk oyunları ekipleri festivalimize katılacaktır. Aynı zamanda 23-24 Haziran tarihleri arasında kutlanacak olan Karadeniz Yayla şenliklerine de tüm Zonguldak halkımızı bekliyoruz. İnanıyoruz ki halkımız bu sene festivali doya doya yaşayacak. Tüm Zonguldak halkını bütün etkinliklerimize bekliyoruz. Bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com