Blackberry'deki arıza tamamen giderildi

Blackberry'deki arıza tamamen giderildi
RIM şirketi, milyonlarca kullanıcısının üç gün boyunca email ve internet hizmeti alamamasına yol açan teknik sorunun tamamen çözüldüğünü açıkladı.

RIM şirketi bu sabah yaptığı açıklamada, milyonlarca kullanıcısının üç gün boyunca email ve internet hizmeti alamamasına yol açan teknik sorunun ardından, bu sabahtan itibaren Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Hindistan'da verilen hizmette "belirgin bir iyileşme" sağlandığını bildirmişti.
RIM, dün gece yaptığı açıklamada, Avrupa'daki bir arızanın yol açtığı veri tıkanmasının, dünyanın geri kalanına akması yüzünden sorunun oluştuğunu belirterek, dünya ağını etkileyen arızanın bilişim korsanlığından kaynaklanmadığına işaret etmişti.
Blackberry kullanıcıları, üç gün süreyle SMS ile internet tarayıcı hizmetinden faydalanamamış, ancak telefon özelliğini kullanabilmişlerdi.


Blackberry üreticisinden özür
Blackberry telefonlarının üreticisi RIM'nin sahibi Mike Lazaridis, müşterilerinden özür diledi.
Teknik konularda yaşadığı sorunlar nedeniyle eleştirilen RIM (Research in Motion) şirketinin sahibi Mike Lazaridis, Youtube ve şirketinin internet sitesinden yayımladığı görüntülü açıklamasında, "1999'da bu şirketi kurarken gerçek hedefim, insanlara dünya genelinde eş zamanlı ve en rahat iletişim imkanını sunmaktı. Son üç günde bu amacımızı yerine getiremediğimiz için, tüm müşterilerimizden özür diliyorum" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com