Bloomberg, New York’u bıraktı

Bloomberg, New York’u bıraktı
Milyarder Bloomberg görev süresini tamamladı

‘Bazı milyarderler metroda da dolaşabiliyor ve evine yürüyerek gidebiliyor’ dedirten türden bir örnek: ‘Michael Bloomberg’ New York’un Belediye Başkanı olan Michael Bloomberg, görev süresi bitiminde alkışlar arasında belediye binasını terk etti.

Belediye binasından saat 17.00′ de ayrılan Bloomberg, kendisini bekleyen makam aracı yerine metro kullanarak evine döndü. Yüzlerce New Yorklu’nun alkış ve tezahüratı eşliğinde New York Belediyesi’nden ayrılan Bloomberg, metro istasyonuna kadar ulaşan kalabalık karşısında duygulu anlar yaşadı. Gazetecilerin sorusu üzerine Bloomberg, bireylerin fark yaratabileceklerine inandığını, bu nedenle New York’ta 12 yıl görev yaptığı için kendisini çok şanslı hissettiğini ifade etti. Bloomberg, görev süresinin sona ermesiyle ilgili olarak da “Yarını dört gözle bekliyorum.

Yarın yeni ve iyi bir gün olacak. Her zaman buna inandım”
değerlendirmesinde bulundu.

New York Halk Kütüphanesi’nde dini liderlerle kahvaltı yaparak başladığı görevinin son gününü yine belediyede çalışarak tamamlayan Michael Bloomberg restoran, bar, park, plaj ve ofis gibi halka açık mekanlarda elektronik sigara kullanımını yasaklayan tasarının da arasında yer aldığı birçok yasayı onayladı.Metro kartı ile turnikeleri kullanarak metroya giren Bloomberg’e yardımcısı Patricia Harris, bazı yetkililer, basın mensupları ve korumalar eşlik etti. Metronun 42. Cadde – Grand Central istasyonunda aktarma yapan Bloomberg, yol boyunca New Yorklularla sohbet etti, fotoğraf çektirdi. Bloomberg’e metro içinde de zaman zaman sevgi gösterilerinde bulunuldu.

Basının ilgisini çeken metro yolculuğundaki aktarma sırasında, Bloomberg yanında bekleyen ve daha sonra da kendisiyle aynı vagona binen, kutu içinde şekerleme satan seyyar satıcı çocuk dikkati çekti.

Bloomberg, metrodan indikten sonra evine kadar yürümeyi tercih etti.

Bizde pek görülmeyen bir siyasetçi tavrı olduğu çok açık… (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com