Bloomberg TV Hükümet'e 'Gözde'yle çaktı!

Bloomberg TV Hükümet'e 'Gözde'yle çaktı!
Bloomberg, Hükümet Sözcüsü Hüseyin Çelik'in 'dekolte' eleştirisi üzerine sunucu Gözde Kansu'ya yol verilmesini 'Kanalları yeniden düzenlemeye çalışıyorlar' olarak yorumladı.

Dekolte krizinin yankıları dünya basınında da sürüyor. 

Hüseyin Çelik'in kıyafetini 'Aşırı' diye eleştirdiği Veliaht yarışmasının sunucusu Gözde Kansu'ya yapımcı tarafından daha Hüseyin Çelik'in açıklamasının yer aldığı gazetelerin mürekkebi kurumadan yol verildi. 

Türkiye'yi çalkalayan dekolte krizi dış basında da yer buldu. ‘Türk sunucu dekoltesi yüzünden kovuldu’ başlıklı birçok haber yabancı kaynaklı haber sitelerinde dolaşıma girerken, haberlere gelen yorumlar da oldukça dikkat çekici oldu.

AKP ve Türkiye'nin AB üyeliği üzerinde yoğunlaşan yorumlardan en çarpıcı olanına Amerikan Bloomberg haber sitesi imza attı.

Marc Champion imzalı haberde; AKP'li Hüseyin Çelik’in kanalları kendi görüş ve politikalarına uygun olarak yeniden dizayn etmek istediği ifade edildi. Champion'un çarpıcı eleştiri yazısında şu ifadelere yer veriliyor:
 
‘Türkiye’de spiker Gözde Kansu’nun kovulması çok dikkat çekici bir olay. AKP sözcüsü televizyonda Kansu’ya (ismini vermeden) saldırdı. Kansu birkaç gün sonra kovuldu… Çelik daha çok İtalyan kanalı izlemeli.’ Hüseyin Çelik’in ‘kimsenin yaşamına karışmıyoruz ama bu çok fazla’ sözlerine de tepki gösteren yazar ‘Çelik ‘kabul edilemez’in ne olduğunu çok iyi biliyor. Programın yayınlandığı kanal ATV’nin sahibi Çalık Holding. Başında ise Başbakan Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak var. Burada hiçbir yanlış anlaşılma yok. Çelik programları baştan dizayn etmek istiyor.'

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com