BM'de gündem Suriye

BM'de gündem Suriye
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Suriye gündemi ile toplandı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde halen devam eden görüşmede, istifa eden Suriye Özel Temsilci Kofi Annan'ın yerine getirilecek ismin de konuşulması bekleniyor.

Suriye'ye BMGK tarafından verilen 30 gün ek sürede şiddetin azalmaması üzerine bugün toplanan konsey toplantısının danışma niteliğince gerçekleştiği, bağlayıcı bir kararın çıkmayacağı öğrenildi.

Annan Planı çerçevesinde Suriye'ye verilen ek sürenin dolmasına günler kala, Rusya ve Çin'in ısrarı üzerine Annan'ın yerine yeni bir özel temsilci atanarak, ek bir süre verilmesi de ihtimaller dahilinde olduğu belirtiliyor.
    
Rus Büyükelçi Churkin: ''Ağustos ayı çok farklı olacak''
    
New York'un BM Genel Merkezi'nde yapılacak toplantı öncesi Rusya'nın BMGK temsilcisi Vitaly Churkin'in sarf ettiği sözler, konsey üyelerinin Suriye konusunda uzlaşmaktan henüz çok uzak olduğu izlenimi verdi.

Rus Büyükelçi Churkin, toplantı salonu girişinde gazetecilere, ''Ağustos ayı Suriye hakkında diğerlerinden çok farklı olacak'' dedi. Büyükelçi, ''bu ifadelerinin açıklaması'' konusundaki soruları ise cevapsız bıraktı.

Kaynak: AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com