BM'den Kıbrıs'a "gönül alma" önerisi

BM'den Kıbrıs'a "gönül alma" önerisi
BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un, müzakerelere kalındığı yerden devam edilmesinde ısrarlı olduğu ve Kıbrıslı Türkler'in gönlünü alabilecek bazı yeni öneriler getirebileceği ancak bunun da bağlayıcı bir tarafı olmayacağı bildirildi.

BM gözetiminde sürdürülen Kıbrıs müzakerelerinde bir ilerleme olmaması BM’de bir hayal kırıklığı yaratırken BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un müzakerelere kalındığı yerden devam edilmesinde ısrarlı olduğu ve Kıbrıslı Türkler'in gönlünü alabilecek bazı yeni öneriler getirebileceği ancak bunun da bağlayıcı bir tarafı olmayacağı belirtildi.

ABHaber’e göre, BM Genel Merkezi, Ban Ki Moon'un, özlü konular üzerinde yakınlaşma sağlanması için müzakerelere devam edilmesinde ısrarlı olduğunu ifade ederek, Moon’un Kıbrıslı Türkler'in gönlünü alabilecek bazı yeni öneriler getirebileceği ancak bunun da bağlayıcı bir tarafı olmayacağına işaret etti.

Ban Ki Moon'un müzakereler ile ilgili BM Güvenlik Konseyi üyeleriyle aynı çizgide olduğuna da dikkat çekilerek, BM Güvenlik Konseyi üyelerinin Kıbrıs’taki müzakerelerin önceden belirlendiği çerçevede sürdürülmesi görüşünden yola çıkan Moon'un, süreci kaldığı yerden götürme arzusunda olduğu kaydedildi.

Bu çerçevede Downer’ı adaya göndererek Kıbrıslı Türkler'in gönlünü almaya çalışacak olan Ban Ki Moon’un, Türkler'i kızdırmadan süreci daha önceden belirlenen parametreler çerçevesinde ileriye götürmek istediği belirtildi.(NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com